UWAGA!

To już nie przelewki

 Elbląg, Kari czyli Karolina Amirian
Kari czyli Karolina Amirian

To, że panna Karolina śpiewała w chórze gospelowym słychać gołym uchem. Głos ma mocny i dźwięczny. Każe również słuchaczom zaglądać w głąb siebie i klaskać na trzy, na dwa, na cztery i na jeden. Dzięki tym wszystkim zabiegom koncert Kari w Mjazzdze można zaliczyć do tych z kategorii "udany". Zobacz więcej zdjęć z koncertu.

Koncerty mogą być różne – takie, do których cały czas porównuje się inne (np. najlepszy koncerty ubiegłego roku, czyli panowie z Łąki Łan) i ciężko je pobić, bardziej udane (dla wielu niezapomniany Skubas), udane, całkiem udane i takie, gdzie artysta drażni publiczność ( tak jak ubiegłoroczny Miss Hapen).
       Po pierwsze Kari, a inaczej Karolina Amirian, to miła osoba. Nie dość, że nauczyła Mjazzgową publikę klaskać (w końcu z wykształcenia jest pedagogiem) to powiedziała coś, co artyści wbrew pozorom mówią rzadko albo wcale – jesteśmy tu dla was, chcemy wam pomóc zajrzeć w głąb siebie. No i fajnie, w końcu nie każdy chodzi do kościoła.
       Po drugie ogromny plus za ucieczkę od "Daddy Says I'm Special", czyli poprzedniego albumu wyszeptywanych, słodkich i takich trochę kwiatkowych ballad. Rany i siniaki, czyli "Wounds and bruises" to już nie przelewki. Tym razem panna Karolina ciągnie nas do puszczy, gdzie widać elfy, a granice między wyobraźnią i rzeczywistością zacierają się.
       I tak naprawdę jedyne, do czego można się przyczepić to fakt, że muzyka Kari ciągle się z czymś kojarzy. A to do głowy przychodzi M83, a to Fever Ray, słychać trochę Bokki, momentami trio Tres B. Dla niektórych to zaleta, dla innych zdecydowana wada.
       Mam jednak pewność, że to nie jest ostatnie słowo tej skądinąd sympatycznej wokalistki. I tego się trzymajmy.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Gratulacje dla Mjazzgi za nieustające i ciekawe koncerty. Obserwując zdjęcia, czy bywając osobiście na jakichkolwiek występach w Elblągu nawet niewprawny matematyk widzi dwu, trzy, a nawet pięciokrotną przewagę pań na widowni. Mówi się, że Elbląg to miasto fajnych damskich singli, szkoda, że brak partnerów dla nich, nowe władze rozkładają, jak zawsze ręce - brak funduszy. a może rozreklamowac nasze miasto wsród amerykańskich mormonów. ?
  • koncerty są srednio ciekawe.
Reklama