UWAGA!

Tolkmicko w oczach młodych artystów

 
Elbląg, Tolkmicko w oczach młodych artystów
fot. Michał Skroboszewski

Wczoraj (26 października) w budynku Renoma przy ul. Królewieckiej odbył się wernisaż "Proces. Od tolkmickich legend do poplenerowej wystawy". Był on podsumowaniem kilku intensywnych dni spędzonych przez młodzież z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym w malowniczym Tolkmicku. Zobacz więcej zdjęć.

- Plenery jako element edukacji artystycznej posiadają długą tradycję i renomę. Dla młodzieży udział w plenerze to z pewnością okazja, by rozszerzyć i zweryfikować swoje umiejętności nabyte w pierwszym roku nauki, w innych od szkolnych warunkach, ale także, by zintegrować się i odpocząć nieco od szkolnego rytmu, tworząc w malowniczym otoczeniu - mówią organizatorzy pleneru.
       Wyjazd do Tolkmicka zaowocował niezwykle aktywnym trybem pracy, który wymagał od uczestników wiele wysiłku. Był też pełen satysfakcjonujących obserwacji i doświadczeń angażujących umiejętności warsztatowe zdobywane podczas zajęć lekcyjnych.
       Uczniowskie prace są zapisem refleksji nad lokalną historią, atmosferą i specyfiką miejsca. - Patronowały nam nie tylko tolkmickie widoki, ale również legendy, fakty historyczne oraz impresje będące rezultatem spacerów. Uczniowie poddali analizie nawet dane statystyczne dotyczące miasta! Połączenie wszystkich tych płaszczyzn stanowiło przyczynek do lepszego poznania obszaru, który stanowił inspirację oraz motyw przewodni powstających wówczas prac - dodają organizatorzy.
       Podczas wernisażu można było zobaczyć fotografie, szkice oraz obiekty - owoce pracy uczniów, które powstały podczas kilku dni spędzonych w Tolkmicku.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama