UWAGA!

Trzy dni średniowiecza

Jak wyglądało życie w średniowiecznym i renesansowym Elblągu będzie można dowiedzieć się podczas Weekendu Kultury przygotowanego przez elbląski Teatr Dramatyczny. W programie między innymi jarmark średniowieczny, turniej kuszniczy i łuczniczy, pojedynki rycerskie oraz spotkania ze sztuką. Weekend Kultury rozpocznie się 22 czerwca koncertem zespołów muzyki dawnej na dziedzińcu Galerii EL.

Od 22 do 24 czerwca elblążanie będą mogli uczestniczyć w Weekendzie Kultury pn. "Muzyka, teatr i życie codzienne średniowiecznego i renesansowego Elbląga" połączonym z 6. edycją Dni Muzyki Dawnej. Weekend przygotowany został przez Teatr Dramatyczny w ramach aktualnie obchodzonego Roku Kultury.
     - W programie znalazło się wiele propozycji przybliżających życie codzienne dawnych rzemieślników elbląskich - mówi Hanna Laska, rzecznik prasowy elbląskiego teatru. - Odbędzie się więc jarmark średniowieczny, podczas którego zaprezentowane zostaną między innymi warsztaty: tkacki, kowalski, garncarski, złotniczy, rymarski, szewski. Elblążanie będą mogli spróbować pradziejowej strawy oraz przyjrzeć się biciu monet. Widowiskowo zapowiada się turniej łuczniczy i kuszniczy oraz pojedynki rycerskie.
     Weekend Kultury to również prezentacje teatralne. Organizatorzy proponują spotkanie ze sztuką Szekspira.
     - W sobotę w sali Podzamcza odbędzie się spektakl "Poskromienie złośnicy" w wykonaniu artystów Teatru Polskiego z Bydgoszczy - informuje H. Laska. - Reżyser Adam Orzechowski wspiął się na wyżyny i poprowadził aktorów tak, aby stworzyli kreacje zapadające w pamięć. Mimo, że fabuła nie jest skomplikowana, a spektakl trwa dwie godziny, wszystko jest poprowadzone w dobrym tempie.
     Podczas Weekendu Kultury odbędzie się również spektakl uliczny "Moje marzenia o lataniu" w wykonaniu elbląskiej grupy "Alter Ego" oraz warsztaty teatralne, które pozwolą ośmielić się przed otwartą przestrzenią i nauczyć się elastyczności na reakcję publiczności. W programie warsztatów przewidziano naukę chodzenia na szczudłach, przygotowanie pochodni i plucie ogniem. Podczas staropolskiej biesiady przygrywać będą zespoły prezentujące muzykę dawną, uczestniczące w 6. Dniach Muzyki Dawnej oraz odbędzie się koncert zespołu Cotton Cat.
     - W Noc Świętojańską, staropolskim zwyczajem, nad rzeką Elbląg rzucane będą wianki, a uzupełnieniem trzydniowej imprezy będą koncerty zespołów muzyki dawnej - dodaje Hanna Laska.
     Wstęp na imprezy związane z Weekendem Kultury jest wolny, z wyjątkiem niedzielnego Koncertu Galowego połączonego z biesiadą i występami teatralnymi. Bilety w cenie 15 zł można nabyć w kasie Muzeum lub przed koncertem.
     
     Weekend Kultury "Elbląskie Dni Muzyki Dawnej"
     
     22 czerwca (piątek)
     godz. 12.30 - 13.30 - Koncert zespołów na dziedzińcu Galerii EL oraz na przedprożach Starówki
     godz. 15.00 - Korowód teatru ulicznego (przy Bramie Targowej)
     
     23 czerwca (sobota)
     godz. 10.00 - 11.00 i 13.00 - 14.00 - koncerty na przedprożach Starówki
     godz. 10.00 - 18.00 - Jarmark średniowieczny - Podzamcze
     godz. 19.00 - Koncert inauguracyjny "Od Średniowiecza do Baroku" /"Voci Uniti" - Łomża, "Bianco Fiore" - Gdańsk, "Skuti Ensemble" - Elbląg, "The Ugly Racket" - Świeradów/
     godz. 21.00 - spektakl teatralny "Poskromienie złośnicy" - W. Szekspir - Teatr Polski w Bydgoszczy - Podzamcze
     godz. 23.00 - Noc Świętojańska - Bulwar Zygmunta Augusta
     
     24 czerwca (niedziela)
     godz. 11.00 - 12.00 - Prezentacje muzyczne na Starówce
     godz. 12.00 - 13.30 - Turniej rycerski Brać "Kerin" z Gniewa
     godz. 20.00 - Koncert Galowy - Zespół Muzyki Dawnej Akademii Muzycznej Wrocławia - Muzeum
     godz. 21.30 - Biesiada Staropolska - Spektakl uliczny - Teatr "Alter Ego" - Podzamcze
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama