UWAGA!

Twarzą w twarz z Kamilą Łyłką

Elbląg, Twarzą w twarz z Kamilą Łyłką
fot. nadesłana

Niektórzy mówią, że jest głosem swojego pokolenia. Tego, które dorastało w okresie przemian po roku 1989. Pisze. Publikuje prozę, dramat, poezję. Zdobywa nagrody literackie. Doświadczyła reżyserowania spektaklu, grania w filmie, współorganizowania festiwalu literackiego. I jest z Elbląga. Z Kamilą Łyłką będzie można spotkać się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w cyklu „Twarzą w twarz”. CSE Światowid zaprasza 21 listopada o godz. 11. Wstęp wolny.

Kamila Łyłka urodziła się w 1987 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Pracuje w Teatrze im. Aleksandra Sewruka jako kierownik literacki. Znudzona poetyckim światem próbuje swoich sił w dramacie i prozie. - Moje teksty w większości dotykają problemu rozczarowania światem, porażek, które zaliczyłam, ale też cennych lekcji, które udało mi się wyciągnąć - mówi gość spotkania. -  Dużo w nich wspomnień związanych z miejscami, ludźmi, relacjami, w których byłam. Nie są to smutne teksty o tym, że życie jest złe. Inni mówią, że są one głosem pokolenia, które jest zawiedzione tym, jak wygląda rzeczywistość.
       Do tej pory jej prace ukazały się m.in. w "Blizie", "Tyglu", "Prowincji", "Autografie", "Fabulariach", "Bajkach Sercem Pisanych" i różnych antologiach. Ma w swoim dorobku kilkanaście wygranych konkursów poetyckich. Organizuje, prowadzi i wspiera wydarzenia związane z działalnością Stowarzyszenia "Alternatywni", którego jest wiceprezesem. 
       W 2016 roku ukazał się jej debiutancki tom "From 17", który zdobył 1. nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Orzesze wydaje poetów". W 2017 zdobyła Elbląski Rękopis Roku za zbiór wierszy, wydając "Prostą skomplikowaną". W ramach stypendium kulturalnego prezydenta Miasta Elbląg wyreżyserowała spektakl "#cisza" inspirowany "Drugim pokojem" Z. Herberta. Jeszcze w tym roku będzie można zobaczyć ją w "Filmie polskim o lekkim zabarwieniu" w reż. Jacka Żukowskiego, w którym zagrała Mamę.
       Spotkanie z cyklu „Twarzą w twarz” odbędzie się w środę, 21 listopada o godz. 11 w sali kameralnej kina Światowid. Wstęp wolny.
       Zgłoszenie udziału indywidualnego bądź grupowego przyjmowane są pod nr 55 611 20 59 lub adresem mailowym: karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl.
       Organizatorem spotkania jest Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu.
      
Karolina Śluz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama