UWAGA!

Tydzień z „Rzeczpospolitą”

W niedzielę w Światowidzie odbędzie się inauguracja Tygodnia z „Rzeczpospolitą”. Impreza zainspirowana bilansem kulturalnym 2005 roku, opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”, będzie przeglądem najważniejszych – zdaniem jej dziennikarzy - wydarzeń kulturalnych minionego roku.

Uroczysta inauguracja Tygodnia z „Rzeczpospolitą” rozpocznie się w niedzielę o godz. 18. spotkaniem redaktor „Rzeczpospolitej” Barbary Hollender z Dorotą Kędzierzawską, reżyserką filmu „Jestem” oraz Krzysztofem Zanussim, którego film „Persona non grata” zobaczymy tego samego wieczoru (o godz. 19.30).
     W poniedziałek (23 stycznia) będzie można zobaczyć w Światowidzie najnowszy spektakl Rafała Kmity „Aj waj! czyli historie z cynamonem…”. Przedtem gościem redaktora Janusza R. Kowalczyka będzie Sonia Bohosiewicz z Grupy Rafała Kmity. Początek spotkania o godz. 20.
     Na wtorek (24 stycznia) w Światowidzie będzie można zobaczyć film „Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna” w reżyserii Kim Ki-Duka. Początek seansu o godz. 19.
     Natomiast w środę (25 stycznia) o godz. 19 gościem elbląskiej publiczności będzie Eustachy Rylski, autor powieści „Warunek”. Spotkanie z pisarzem poprowadzi redaktor Krzysztof Masłoń. Po rozmowie, o godz. 20, odbędzie się pokaz głośnego filmu Jima Jarmuscha „Broken flowers”.
     W czwartek (26 stycznia) o godz. 19 będziemy mogli zobaczyć wzruszający film „W stronę morza” w reżyserii Alejando Amenabara.
     W piątek (27 stycznia) na ekranie kina Światowid pojawi się dzieło goszczącej na inauguracji Doroty Kędzierzawskiej „Jestem”.
     W sobotę, ostatnim dniu Tygodnia z „Rzeczpospolitą będzie można zobaczyć film „Ukryte”, którego reżyserem jest Michael Haneke.
     Karnet na wszystkie filmy prezentowane podczas Tygodnia z „Rzeczpospolitą” kosztuje 20 zł, bilet na pojedynczy seans 8 zł. Z kolei bilety na spektakl Rafała Kmity kosztują 35 i 40 zł.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama