UWAGA!

Ucz się efektywniej – spotkanie z technikiem szybkiego czytania

 
Elbląg, Ucz się efektywniej – spotkanie z technikiem szybkiego czytania
fot. nadesłana

Jeśli nie wiesz, jak się uczyć, siedzisz długo nad książkami, nie umiesz się skoncentrować i często odbiegasz myślami od nauki przyjdź na spotkanie ze specjalistą, który pomoże Ci to zmienić. Gościem działającego w CSE „Światowid” Młodzieżowego Klubu Książki będzie Iwona Solecka - technik szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się. Warsztat odbędzie się 14 listopada o godz. 17, a udział w nim jest bezpłatny.

- Szkoła, studia, hobby. Motywy są różne, ale cel zawsze ten sam: efektywność. Nikt przecież nie chce siedzieć godzinami, ucząc się do egzaminu czy sprawdzianu na następny dzień – mówi Iwona Solecka, trener oraz metodyk szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się. - Warsztat pomoże w znacznie szybszym absorbowaniu nowych treści, ich segregowaniu, selekcjonowaniu i ostatecznie zapamiętywaniu.
       Podczas spotkania młodzież otrzyma sporą dawkę ćwiczeń i wiedzy teoretycznej podanej 
       w przystępnej formie. W efekcie nauka związana z czytaniem oraz kojarzeniem nowych informacji ma stać się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza.      
       - Wychodzę z założenia, że aby korzystać z jakiegoś narzędzia skutecznie, trzeba poznać przynajmniej podstawowe mechanizmy jego działania, odczuć na sobie jego działanie i zakorzenić w codziennej praktyce – stwierdza Iwona Solecka. 
       Iwona Solecka jest trenerem i metodykiem szybkiego czytania oraz metod efektywnego uczenia się z 15-letnim doświadczeniem trenerskim, autorką podręczników o tej tematyce. Cyklicznie prowadzi kilka warsztatów, m.in.: „Umysł jak ferrari, czyli  ABC efektywnego uczenia się”, „Bolidem przez książkę – jak to możliwe?”,  „Kreatywne notowanie metodą Map Myśli”.
       - Na spotkanie z metodykiem szybkiego czytania zachęcamy młodzież w wieku szkolnym, która chce poznać techniki szybszego przyswajania informacji – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik Działu Kultury Artystycznej w „Światowidzie”. – Prosimy również 
       o zabranie z sobą ulubionej książki. To na niej młodzież będzie „pracowała” podczas warsztatu.
       Młodzieżowy Klub Książki realizowany jest w ramach projektu „Literacki wehikuł czasu”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
       Spotkanie z technikiem szybkiego czytania i metod efektywnego uczenia się odbędzie się 14 listopada o godz. 17 w Galerii Nobilis, na II piętrze CSE „Światowid”.
       Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl lub 55 611 20 59.
      
Dagmara Behrendt-Nowicka, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama