UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Urzędnicy miejscy Elbląga

Elbląg, Urzędnicy miejscy Elbląga

Elbląskie Towarzystwo Naukowe im. Jana Myliusa i Biblioteka Elbląska zapraszają 16 grudnia (czwartek) o godz. 17 do Sali Audiowizualnej Biblioteki na promocję książek Romana Czai "Urzędnicy miejscy Elbląga do 1524 roku" oraz Krzysztofa Mikulskiego "Urzędnicy miejscy Elbląga w latach 1524-1772". Laudację wygłoszą prof. dr hab. Andrzej Groth i prof. dr hab. Wiesław Długokęcki. Wstęp wolny.

Publikacja prof. dr hab. Romana Czai powstała ramach projektu badawczego kierowanego przez prof. dr hab. Krzysztofa Mikulskiego finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Trzon publikacji to wykaz elbląskich rajców, sołtysów dziedzicznych i wójtów do 1524 roku. We wstępie autor wprowadza czytelnika w tajniki elbląskiego samorządu w tamtych czasach.
       Książka prof. dr hab. Krzysztofa Mikulskiego stanowi kontynuację pracy prof. Czai. Jest to kompletny wykaz urzędników miejskich Elbląga w latach 1524-1772. Praca składa się z pięciu części (nie licząc wstępu i indeksu osobowego). Pierwsza część obejmuje roczne składy Rady Miejskiej (nazwiska rajców zasiadających w tym najwyższym organie miejskiego samorządu). Część II to wykaz wójtów (również uporządkowany chronologicznie). W części trzeciej i czwartej wymieni są członkowie drugiego ordynku (reprezentacji pospólstwa we władzach miasta), część piąta natomiast poświęcona jest urzędnikom kancelaryjnym. Zaliczali się do nich pisarze sądu ziemskiego, pisarze nowomiejscy, pisarze urzędów, kamlarii (kasy miejskiej), urzędu sierocego oraz kancelarii.
       [fotoc]
      
      
Arkadiusz Kowalczyk, BE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama