UWAGA!

Utalentowani elblążanie

Elbląg, Tomasz Steńczyk
Tomasz Steńczyk (fot. Anna Dembińska)

Tomasz Steńczyk oraz Marta Kulkowska zostali laureatami tegorocznej - czwartej - edycji prestiżowej nagrody Fundacji Środowisk Twórczych w Olsztynie "Talent Roku" regionu Warmii i Mazur.

Fundacja Środowisk Twórczych w Olsztynie od kilku lat organizuje konkurs „Talent Roku”. Jego podstawowym celem jest promocja wyjątkowo uzdolnionych i utalentowanych twórców wszelkich form kultury, sztuki oraz nauki regionu warmińsko-mazurskiego. W konkursie poszczególne kategorie twórczości zgrupowano według klasyfikacji Muz Greckich, z poszerzeniem ich symbolicznego znaczenia właściwego dla współczesności.
       Wśród laureatów zeszłorocznej edycji konkursu również znaleźli się elblążanie: Karolina Nowotczyńska i Jarosław Jaroszuk.
       W tym roku zaś muzyczne „Talenty Roku” powędrują:
       - w kategorii „Euterpe” (muza muzyki instrumentalnej) – do Tomasza Steńczyka, muzyka i wokalisty, laureata Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (2009) oraz XXXVII Spotkań Zamkowych „Poezja Śpiewana” (2010).
       - w kategorii „Polihymnia” (muza muzyki chóralnej) - do Marty Kulkowskiej, muzykologa, dyrygenta, dyrektora artystycznego Chóru „Cantata” nagrodzonego m.in. Brązowym Dyplomem na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Hart of Europe” (2010) w Gelnhausen (Niemcy).
       Uroczyste wręczenie statuetek tegorocznej – IV - edycji nagrody Talent Roku odbędzie się 3 grudnia (piątek) o godzinie 18 w Sali Kopernikowskiej olsztyńskiego zamku.
      
Joanna Kownacka, Wydział Kultury UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • poziom wojewodzki. .prestiz. ..
 • REKLAMA :) w gatunku muzyki poezji spiewanej i w ramach MDK i innych domków pod patronatem instytucji :) to nie kopie; ) chyba nauczycielki ktore nie sa spelnione; ))
 • "celem jest promocja wyjątkowo uzdolnionych i utalentowanych twórców wszelkich form kultury, sztuki oraz nauki regionu warmińsko-mazurskiego" - oczywisce nie w kazdym gat. muzycznym wiec to jest olbrzymie uproszczenie! Klasyka, muzyka poetycka itp. robia imrpeze pod swoj gust a pisze ze sa ogolni :) hipokryzja; ) rock, metal, elektronika, hip-hop i jazzz? moze to by wygralo. Pewnie za mocne brzmienia :)) trzeba tuwima jechac; )))
 • Fundacja Środowisk Twórczych w Olsztynie a co to za prestiż? bez przesady :D nic wielkiego.
 • zamiast pogratulować, to umniejszacie. Wstyd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ja---------(2010-11-30)
 • Nagroda jak najbardziej prestiżowa i gratulacle. Jak miasto nie promuje i nie pisze wniosków na arystów żle, jak pisze i są sukcesy też żle. PARANOJA
 • Gratulacje, utalentowani Elblążanie, którzy zostali TU i TU promują kulturę :)))
 • podobno kiedyś siedział pod rynną za karę, a że włosy metalowe to szybko zardzewiały :) oczywiście żartuje !! gratulacje Tomek !! to już kolejna nagroda :)
Reklama