UWAGA!

Viva flamenco!

Elbląg, Viva flamenco!
(fot. Roman Jarek)

W Światowidzie trwają Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. O godz. 15 wystąpi zespół „Viva flamenco!”, który wykonuje najpopularniejszą i najbardziej lubianą muzyką etniczną na świecie.

Zespół założony został w 1992 r. przez Michała Czachowskiego. Muzyka, jaką wykonują, jest połączeniem tradycyjnego flamenco ze współczesnym, inspirowana kulturą indyjską, arabską oraz jazzem. Barwy i egzotyki dodaje bogate instrumentarium, na które składają się tradycyjne instrumenty hiszpańskie, arabskie oraz indyjskie. Bogaty repertuar zespołu składa się z kompozycji najbardziej znanych gitarzystów flamenco (Paco de Lucía, Gerardo Nunez, Vicente Amigo, Moraíto, Paco Pena i in.), tradycyjnych, a także własnych (M. Czachowskiego), zróżnicowanych pod względem rytmów i nastrojów.
       Doskonały efekt artyści osiągają nie tylko dzięki mistrzowskiej grze na instrumentach, ale także dzięki ekspresyjnemu tańcowi i oryginalnym strojom, które dodają plastyczności i sprawiają, że koncert tej grupy staje się także znakomitym widowiskiem.
       Skład zespołu: Michał Czachowski (gitara flamenco), Ariel Silva Valdes (instrumenty perkusyjne), Anna Patkiewicz (taniec flamenco, Palmas), Leszek HeFi Wiśniowski (flety poprzeczne, saksofon), Dobrosław Filip (cajón, caxixi, Palmas), Adam Głośnicki (gitara basowa).
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama