UWAGA!

W Bibliotece jesiennie i wokalnie

2009-10-15
Aktualizowany 2009-10-16 08:52
Elbląg, Magdalena Witczak.
Magdalena Witczak.

W piątek 16 października w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się koncert w wykonaniu Magdaleny Witczak (sopran) i Tomasza Jocza (fortepian). Początek o godz. 18. Na imprezę zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

W programie koncertu pieśni Bacewicz, Lutosławskiego, Cwojdzińskiego, Chopina, Bernsteina, Loewego, Webbera i Straussa.
       Bilety w cenie 7 zł do nabycia przed koncertem. Koncert zrealizowany przy pomocy finansowej Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
       ***
       Magdalena Witczak – śpiewaczka operowa (sopran koloraturowy). W latach 1993-1999 studiowała w klasie śpiewu solowego prof. Bożeny Harasimowicz w gdańskiej Akademii Muzycznej, którą ukończyła, otrzymując dyplom z wyróżnieniem. W maju 2006 r. uzyskała stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej wokalistyka.
       Wykonuje muzykę operową, oratoryjną oraz pieśni, bierze udział w licznych festiwalach w kraju i za granicą, współpracuje z filharmoniami i zespołami muzyki dawnej. W roku 2008 nagrała z Cappellą Gedanensis solowy motet In furore A. Vivaldiego.
      
       Tomasz Jocz – ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu profesora Zbigniewa Śliwińskiego. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był nagradzany i wyróżniany na wielu konkursach pianistycznych i kameralnych. Ma w swoim dorobku liczne nagrania radiowe i telewizyjne, spośród których na szczególną uwagę zasługuje jedyne w Polsce zarejestrowane wykonanie Koncertu D-dur op. 21 na skrzypce, fortepian i kwartet smyczkowy E. Chaussona (partia kwartetu została opracowana na orkiestrę kameralną). Nagrania dokonała firma DUX. Obecnie jest wykładowcą macierzystej uczelni.
      
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama