UWAGA!

„W małym porcie” - najnowsza powieść Pawła Lewandowskiego

Po „Zerwanych mostach”, które otrzymały tytuł Elbląskiej Książki Roku 2007 i „Wariancie B” Paweł Lewandowski nie spoczął na laurach. Właśnie ukazała się kolejna książka tego autora – „W małym porcie”.

Autor dorobił się już swego własnego stylu, własnego kolorytu literackiego, który jest widoczny we wszystkich jego książkach, nieżalenie od tematyki. Tematyki, dodajmy, bardzo zróżnicowanej, ponieważ bogate doświadczenie życiowe i zawodowe Pawła Lewandowskiego (jest prezesem Spółdzielczego Banku Ludowego w Elblągu) dały mu wiedzę na temat życiowych realiów rozmaitych środowisk i grup społecznych.
       O ile akcja „Zerwanych mostów” toczyła się w środowisku wiejskim, gdzieś na Warmii i Mazurach, natomiast miejscem akcji „Wariantu B” była elbląska dzielnica Zawodzie, to „W małym porcie” jest literacką prezentacją życia małej, rybackiej osady położonej nad Zalewem Wiślanym. O którą nadzalewową osadę chodzi? Tekst książki zawiera sporo wskazówek, dzięki którym łatwo można tę miejscowość zidentyfikować...
       To powieść współczesna, która na przykładzie małej społeczności rybackiej opowiada o problemach dzisiejszego świata, o przemianach, jakim on podlega i o pytaniach, na jakie musi w przyszłości odpowiedzieć.
      
       Paweł Lewandowski, „W małym porcie”, Wydawnictwo Uran, Elbląg 2009. Książka jest do nabycia w siedzibie wydawnictwa Uran przy ul. Giermków 5, a także w elbląskich księgarniach „Domu Książki”.
      
      
      
Lech Brywczyński, Uran
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama