UWAGA!

W niedzielę do Jaszczura

Elbląg, „Aporia” podczas koncertu.
„Aporia” podczas koncertu.

Kolejna niedziela w Jaszczurze upłynie pod znakiem ostrego grania. 12 lutego o godz. 18 odbędzie się tam koncert, podczas którego wystąpią zespoły „Die Last”, „Calm The Fire”, „Dobry Dzień”, „As We Speak” i „Aporia”.

Początek istnienia gdańskiego zespołu „Die Last” sięga 1994 r., jednak jego skład ustabilizował się dopiero cztery lata później. W 2001 r. „Die Last” dokonał swoich pierwszych nagrań studyjnych, które opublikował własnym sumptem na kasecie zatytułowanej „Marzenia zdesperowanych romantyków”. Dwa lata temu, nakładem trójmiejskiej niezależnej wytwórni „Trująca Fala”, ukazał się debiutancki krążek zespołu noszący tytuł „Medecine”. Jest na nim dziesięć kompozycji zawierających niebanalne melodie, nastrojowe wyciszenia i doskonałe teksty śpiewane przez charyzmatycznego, obdarzonego oryginalną barwą głosu wokalistę. Problemy społeczne, prawa zwierząt a przede wszystkim tematyka osobista podane zostały na tej płycie w formie poruszających wypowiedzi. Obecnie „Die Last” przygotowuje materiał na kolejną płytę. W nowych utworach zespołu można doszukiwać się dyskretnych ech dokonań takich kapel jak „Yage”, „Benton Falls”, „Cross My Heart” czy „Yaphet Kotto”.
     „Calm The Fire” powstał w 2003 r. w Bytowie. Od początku chcieli grać szeroko pojęty metalcore. Pierwszy koncert zagrali w styczniu 2004 r. w Bytowie. Ich teksty dotykają takich kwestii jak uleganie popkulturze i ślepe przyjmowanie wszystkiego zza Wielkiej Wody.
     Zespół „Dobry Dzień” narodził się w 2000 r. na jednej z trójmiejskich plaż. Ich muzyka to punk rock z elementami ska i reggae. Jak sami mówią, nazwa ich zespołu jest myląca, gdyż ich teksty nie mówią o pięknie otaczającego nas świata.
     Początki zespołu „As We Speak” sięgają 2003 r. Ich pierwsze utwory inspirowane były głównie muzyką zespołu „Hatebreed”. Obecnie zespół przechodzi lekką zmianę stylistyczną i na niedzielnym koncercie obok starych numerów będzie można usłyszeć nowe, szybsze, cięższe i mocniejsze.
     Korzenie grupy „Aporia” sięgają 2001 r. Ich muzyka stopniowo zaczęła ewoluować od punk rocka w stronę emo core i punk. W tej chwili po kilkumiesięcznej przerwie zespół zaczyna znowu koncertować, a także szykuje się, by odwiedzić studio nagraniowe.
     Wstęp na koncert 8 zł.
     
Opr. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama