UWAGA!

W nowy sezon z Wysockim i Okudżawą

Elbląg, Paweł Orkisz.
Paweł Orkisz.

Dziś (7 października) Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” inauguruje nowy sezon. Z tej okazji o godz. 18 w dużej sali Światowida odbędzie się koncert pieśni Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Wystąpi Paweł Orkisz, uznawany za jednego z najlepszych w Polsce wykonawców tych utworów.

Paweł Orkisz jest autorem popularnych piosenek studenckich i nastrojowych ballad (m.in. harcersko-żeglarskiego hitu „Przechyły”). Od 30 lat śpiewa na studenckich i klubowych estradach ballady autorskie i polskie tłumaczenia – głównie własne – ballad największych bardów XX wieku. Jest autorem znanym w wielu kręgach piosenki: studenckiej, turystycznej, poetyckiej. Związany ze środowiskiem krakowskiej „Beczki”, w czasie stanu wojennego koncertował dla środowisk opozycyjnych w całej Polsce.
       – Koncert w Elblągu będzie złożony z najpiękniejszych pieśni Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego oraz moich autorskich ballad – zapowiada Paweł Orkisz. – Będzie wielobarwny, wielowątkowy, bo każdy z autorów jest inny – Okudżawę postrzegam jako Cichego Mędrca, Wysocki to dla mnie Potężny Ogień.
       Artysta o sobie: – Moje śpiewanie się nie wstydzi, nie denerwuje, nie prowokuje, nie da się ogłupić ani zaprzeczyć. – Muzycznie będzie to uczta, a emocje bardzo pozytywne – Okudżawa w „Piosence Gruzińskiej" wspominał o „otwieraniu swojego serca na miłość” i o tym opowiemy pieśniami w Elblągu.
       W koncercie, oprócz śpiewu i gry na gitarze Pawła Orkisza, usłyszymy także Jacka Ronkiewicza na skrzypcach, Artura Jurka na pianinie i Olka Rzepczyńskiego na basie – muzyków znanych z dotychczasowych nagrań Pawła Orkisza, stwarzających w jego tle wrażenie „swobodnie jazzującej ballady".
       Wstęp na koncert jest wolny.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama