UWAGA!

W tym tygodniu polecam

Film „Metropolis” zobaczymy podczas zaduszek filmowo-muzycznych w kinie Światowid.
Film „Metropolis” zobaczymy podczas zaduszek filmowo-muzycznych w kinie Światowid.

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

W tym tygodniu zapraszam do kin. Mam dwie propozycje, obie z zaduszkowo-halloween’owym akcentem, jednakże zupełnie różne.
       W niedzielę w kinie Światowid zobaczyć będzie można film fantasy sprzed ponad wieku. Oczywiście czarno-biały i niemy. Sam „Metropolis” Fritza Langa jest już ciekawym i niezwykłym zjawiskiem, jednak seansowi atrakcji doda muzyka tworzona na żywo. O ścieżkę dźwiękową do filmu zadba Marcin Pukaluk. Bilety kosztują: 20 zł.
       Nieco mniej wyrafinowane, ale też fajne, obrazy proponuje nam Multikino. Maraton z trzema częściami „Piły” zadowoli zapewne niejednego fana krwawych, sadystycznych scen. Tajemniczy Jigsaw pojawi się na ekranie w piątkową noc. Bilety: 30 zł (w dniu maratonu – 35 zł).
       We wtorek będziemy mieli kolejną okazję posłuchać muzyki w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Bilety w cenie 10 i 15 zł.
       W piątek w Światowidzie zabrzmią nieco mocniejsze dźwięki. Zagrają zespoły: Sandaless, Popcore, Five Of Green, Mulled Wine. Wstęp na koncert promujący płytę Muzyczna Warmia i Mazury jest wolny.
       Dzień później w teatrze u Sewruka odbędzie się koncert galowy Fryderyk Chopin - Oblicza Mistrza. Wieczór pełen będzie teatralnych i muzycznych atrakcji. Wstęp wolny.
       W pracowni artystycznej Biblioteki Elbląskiej można poznać lub podszlifować technikę decoupage'u. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku, dotyczą różnych metod i przedmiotów. Różny też jest koszt uczestnictwa w warsztatach. Ceny wahają się w granicach 45 - 65 zł.
       W środę Świerszczykowy Ogródek odwiedzi psycholog Elwira Giesek-Pacholska, która pomoże rodzicom i opiekunom dzieci uporać się z trudnościami wychowawczymi. Wstęp wolny.
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)