UWAGA!

W tym tygodniu polecam

W tym tygodniu polecam

Koncerty, wystawy, spektakle, spotkania i wszystkie inne godne uwagi imprezy – co tydzień o tej samej porze w jednym tekście. Specjalnie dla naszych Czytelników wszelkie elbląskie wydarzenia skrupulatnie notuję, wybieram i z góry oceniam ja, Olga Kaszubska.

Dziś w kinie Światowid rozpoczynają się repliki 4. Festiwalu Filmów Rosyjskich. „Sputnik” będzie dryfował nad Elblągiem przez cały tydzień. W tym czasie obejrzymy szesnaście filmów i dwie bajki. Będzie to przekrój najlepszych dzieł zza wschodniej granicy. Warto obejrzeć je wszystkie. Ci, którzy nie dysponują czasem we wszystkie wieczory, powinni koniecznie zarezerwować sobie czas w weekend. Wtedy bowiem prezentowane będą nagrodzone tytuły. „Półtora pokoju” Andrieja Chrżanowskiego, laureata tegorocznej edycji „Sputnika na Polską”, będziemy mieli okazję obejrzeć w sobotni wieczór. Natomiast film Siergieja Snieżkina „Pochowajcie mnie pod podłogą”, który zdobył nagrodę publiczności, wyświetlony zostanie w niedzielę. Bilety na filmy kosztują 10 zł, na bajki 8 zł.
       Dziś jeszcze w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Tomaszem Stężałą autorem książki „Elbing. Odnalezione wspomnienia”. Wstęp na spotkanie jest wolny.
       We wtorek w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się andrzejkowy koncert kameralny. Przed elbląską publicznością wystąpią Łukasz Długosz i Andrzej Jungiewicz. Bilety kosztują: 10 i 15 złotych.
       Dzień później przeniesiemy się w świat muzyki country. Bohaterką środowego koncertu w Mimozie będzie Gosia Hegele, której towarzyszyć będzie Bartek Krzywda. Wstęp: 10 zł.
       W czwartek w kinie Światowid, w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, zaprezentowany będzie film „Jej droga”. Bilet: 8 zł.
       Tego samego dnia w podziemiach Galerii El (pub Krypta) odbędzie się wernisaż wystawy Barbary Kozłowskiej zatytułowanej „Retrospektywa". Wstęp wolny.
       W piątek w galerii na poddaszu Biblioteki Elbląskiej otwarta zostanie wystawa malarstwa Bohdana Paczkowskiego. Wstęp wolny.
       W klimat zbliżających się świąt wprowadzą nas elbląscy aktorzy. W niedzielę na deskach teatru zagości „Opowieść wigilijna”. Tę piękną opowieść Dickensa można (i trzeba) oglądać bez końca. 
      
       Więcej informacji o elbląskich wydarzeniach znajdziesz w dziale IMPREZY.
      
       ***
       Jeśli chcesz polecić swoją imprezę napisz do mnie: olga@portEl.pl. Może podzielę się tym z innymi...
      
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A co ze spotkaniem dzisiaj z Donaldem Tuskiem ? Odwołał, wolał Stargard Szczeciński i jeszcze mniejsze miejscowości, widać kandydat z PO nie spodobał się. .. .Premierowi. Ja zapisałem sie na spotkanie i pocałowałem klamkę.
  • A Tadeusz Cymański już przeszedł do PJN?
  • 4-go grudnia w, ,Edenie"grają Happysad -Skazani na busa tour. Koncert zaczyna się o 19,do tej pory nie ma o nim żadnych informacji. Mam nadzieję, że teraz przyjdzie więcej fanów, a nie tak jak to było niedawno na, ,Akurat"-mała garstka. .. .
  • Bardzo dobry pomysł programu z Kulturalną Starówką to może ożywić ja. Niekomercyjna to znaczy na wysokim poziomie art.