UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: forum kulturoznawcze i wystawę o Gotach

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: forum kulturoznawcze i wystawę o Gotach

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W środę (19 października) o godz. 18 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka odbędzie się kolejna odsłona Sceny przy stoliku. "Emigrantów" Mrożka będą czytać Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik. Wstęp wolny.
       O tej samej porze w Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej odbędzie się spotkanie pt. „Kenia - Afryka w miniaturze” z dwójką elbląskich podróżników. Odbędzie się ono w ramach bibliotecznego cyklu Słoneczny Zakątek Dobrych Spotkań. Wstęp wolny.
       W czwartek i piątek (20-21 października) w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się V Elbląskie Forum Kulturoznawcze pod hasłem: „Festiwale i iwenty: funkcje, sensy i bezsensy multiwydarzenia kulturalnego”. Wstęp wolny.
       W czwartek (20 października) o godz. 18 w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się wernisaż wystawy "Dziecinada" Romy Jaruszewskiej.
       Tego samego dnia o godz. 20:15 w Mjazzdze zagra Kamil Piotrowicz Sextet. Dla melomanów pozycja obowiązkowa!
       W piątek (21 października) o godz. 17 w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej o godz. 17 odbędzie się uroczysta gala z okazji XVI Dni Papieskich. Tegoroczne hasło brzmi „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.
       Tego samego dnia o godz. 20 w pubie Sąsiedzi zagra Percival Schuttenbach. To nazwa grupy muzycznej, która obejmuje kilka projektów. Projekty różnią się od siebie przede wszystkim instrumentarium i repertuarem.
       O godz. 18 w budynku Podzamcza elbląskiego muzeum odbędzie się otwarcie ekspozycji "Goci. Znad Bałtyku do Rzymu".
      
       Tyle o wydarzeniach najbliższego tygodnia wiemy dziś. Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama