UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca: Święto Niepodległości i Junior Stress

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca: Święto Niepodległości i Junior Stress

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia w Elblągu i okolicy.

W poniedziałek (7 listopada) o godz. 17 w sali audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Filipem Springerem, autorem książki „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”. Książka jest zwieńczeniem trwającego wiele miesięcy projektu i opowiada o Elblągu i trzydziestu pozostałych miastach, które w roku 1999 utraciły status stolicy województwa.
       We wtorek (8 listopada) o godz. 9.15 i 10.30 w Filii nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej odbędą się zajęcia dla dzieci w wieku 2-3 lat w ramach wtorkowego cyklu „Poranek malucha z książką”. Wstęp wolny.
       W środę (9 listopada) o godz. 17 w Filii nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej odbędzie się spotkanie „Nowa Zelandia – Kraj Długiej Białej Chmury na krańcu świata”. Opowiadać będzie Maria Muzińska. Wstęp wolny.
       W środę o godz. 20 w klubie Mjazzga zobaczymy rumuński film pt. "Toto i jego siostry". Wstęp wolny.
       Tego samego dnia o godz. 16.30 w Filii nr 7 „Cyberiada” Biblioteki Elbląskiej przy ul. Hetmańskiej odbędzie się spotkanie pt. „Kto z Sienkiewicza? Wystąp!” z elbląskim historykiem Piotrem Imiołczykiem. Wstęp wolny.
       W czwartek (10 listopada) w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbędzie się konferencja pt. "Żuławy w 1945 roku. Źródła z niedalekiej przeszłości". Początek o godz. 11.
       W piątek (11 listopada) z okazji święta Niepodległości odbędzie się Bieg Niepodległości. W tym roku po raz pierwszy zwieńczeniem uroczystości będzie koncert pt. Radosna Niepodległość. Odbędzie się on w Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Grunwaldzkiej o godz. 17.
       W piątek w godz. 11:30-15 odbędzie się gra miejska. Uczestnicy wyruszą z placu Kazimierza Jagiellończyka, a zakończą rywalizację w Ratuszu Staromiejskim. Podczas gry dzieci i młodzież sprawdzają i poszerzają swoją wiedzę na temat swojej małej Ojczyzny - miasta Elbląga.
       Tego samego dnia o godz. 20:15 w Mjazzdze zaśpiewa Junior Stress. Junior jest jedynym chyba w Polsce nawijaczem, który wychowany został przy muzyce i kulturze reggae od samych narodzin. Od najmniejszych klubów do największych scen, od sound systemowych sesji na skłotach do wielkich festiwali, charakterystyczny wokal, energia i niewymuszona charyzma Juniora od lat ciągle zjednuje mu nowych zwolenników.
       Tych, którzy nie mają czasu na gotowanie lub zwyczajnie tego nie lubią, zachęcamy do skorzystania z Na Wynos. Znajdziesz tutaj bogatą ofertę elbląskich restauracji.
      
       Jeśli jeszcze coś wartego polecenia wydarzy się w Elblągu lub okolicy, informację o tym znajdziecie w dziale IMPREZY. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama