UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Rozpoczął się rok akademicki, tym samym wakacje zakończyły się na dobre. W najbliższych dniach elbląska oferta kulturalna zapowiada się niezbyt różnorodnie... dominują wydarzenia muzyczne, możecie też odwiedzić kilka wystaw.
       Jeśli wiecie o jakieś wartościowej czy ciekawej imprezie - piszcie, czekamy na wasze komentarze.
      
       W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych o godz. 12, Elblaska Orkiestra Kameralna zagra dla dzieci i młodzieży z elbląskich szkół niezwykły koncert pn. „Tańce Świata”.  Natomiast o godz. 17 wszystkich miłośników muzyki uczniowie szkoły muzycznej zapraszają na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. Początek koncertu o godz. 17. Wstęp wolny.
      
       W poniedziałek (1 października) o godz. 14 w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida odbędzie się spotkanie z Elżbietą Olszewską z Fundacji „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom”, która będzie opowiadała o wychowaniu przez czytanie i nauczaniu wartości. Wstęp wolny.
      
       We wtorek (2 października) o godz. 20.15 w Mjazdze gratka dla fanów muzyki awangardowej - koncert norweskiej grupy EGG3. Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu koncertu).
      
       Wernisaż wystawy Justyny Grzebieniowskiej odbędzie się we wtorek, 2 października, o godz. 18 w Galerii Nobilis na II piętrze CSE „Światowid”. Wystawę będzie można oglądać do 25 października. Wstęp wolny.
      
       Fundacja Fabryka UTU oraz Centrum Sztuki Galeria EL zapraszają 4 października o godz. 18 na otwarcie multimedialnej wystawy, podsumowującej projekt Dźwiękospacery. Wystawa będzie czynna do 11 października.
      
       MDK w Elblągu zaprasza 5 października (piątek) o godz. 17 na wernisaż wystawy prac wychowanek młodzieżowej pracowni plastycznej: Adrianny Brzozowskiej, Anny Gawron, Aleksandry Józefów i Marty Tyszkowskiej.
      
       Na Dużej Scenie Teatru im. A. Sewruka w piatek (5 października) o godz. 18 odbędzie się premiera sztuki Moralność pani Dulskiej
      
       5 października w CSE Światowid o godz. 18 wystąpi Marcin Daniec. Cena biletu 50 zł.
      
       W sobotę (6 października) o godz. 20.15 w Klubie Muzycznym Mjazzga wystąpi Julia Marcell. Bilety na koncert wyprzedane.
      
       W Galerii Art Miś do połowy października trwa wystawa Grafika i malarstwo Miriam Stołowskiej. Wstęp wolny.
      
       Na 1. i 2. piętrze CSE „Światowid” od 11 września do 8 października można będzie oglądać wystawę fotografii Tytułu brak Marl Wasilewskiej. Wstęp wolny.
      
       Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)