UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Elbląska Scena Literacka zaprasza 9 października o godz. 18 na Małą Scenę Teatru, gdzie odbędzie się wieczór autorski Dominiki Lewickiej-Klucznik: „Pierwsze wrażenie”.
      
       We wtorek (9 października) miłośnicy historii Wysoczyzny Elbląskiej będą mieli okazję do udziału w spotkaniu w Kawiarence Historycznej w Suchaczu. Wstęp wolny.
      
       W tym samym dniu galeria Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu rozpoczyna kolejny rok wystawienniczy: o godz.15.30 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Ireny Bykowskiej. Wystawa będzie czynna do 30 listopada.
      
       W środę (10 października) o godz. 17 Biblioteka Elbląska zaprasza miłośników podróży do Filii nr 5 przy ul. Rodziny Nalazków 20 na spotkanie poświęcone Indiom. O swoich wrażeniach z podróży po Indiach opowie Marzanna Skowrońska. Wstęp wolny.
      
       Filia Nr 6 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej zaprasza w czwartek (11 października) o godz. 17 na spotkanie w Słonecznym Zakątku Dobrych Spotkań z Bogumiłą Bruniecką, która opowiadać będzie o pieszej pielgrzymce Szlakiem Św. Jakuba do Santiago de Compostela, Camino de Santiago. Wstęp wolny.
      
       Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 11 października o godz. 18 na wernisaż indywidualnej wystawy Janusza Kapusty pt. Między sztuką a matematyką. Na wernisaż wstęp wolny. Wystawa czynna do 30 grudnia 2012.
      
       12 października (piątek) w godz. 10-15. Biblioteka Elbląska zaprasza na warsztaty krytycznoliterackie z Martą Mizuro. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zgłoszenia.
      
       Również w piątek w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się urodzinowy koncert Orkiestry. Z EOK pod batutą Jerzego Maksymiuka wystąpią Janusz Olejniczak (fortepian) i Jan Stanienda (skrzypce). Bilety wyprzedane. 
      
       w tym samym dniu o godz. 20.15 w elbląskim klubie Mjazzga - święto wszystkich wielbicieli gitary basowej. Wystąpi Pilichowski Band. Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu). Ilość biletów ograniczona.
      
       Randka z kulturą - 13 października CS Galeria El zamieni się na jeden dzień w niekonwencjonalne miejsce spotkań randkowych, bo któż z nas umawia się na randkę w galerii sztuki? Początek o godz. 17.
      
       Także w sobotę, Kościół Chrześcijan Baptystów w Elblągu zaprasza o godz. 18 dzieci, młodzież i dorosłych na pokaz iluzjonisty Jerrego Burgessa z USA. Wstęp wolny. 
      
       W niedzielę, 14 października, o godz. 17 Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na czarną komedię romantyczną tylko dla dorosłych - spektakl „Dwie połówki pomarańczy”. Bilety w cenie 75 zł.
      
       W Galerii Nobilis na II piętrze CSE „Światowid” do 25 października można oglądać wystawę malarstwa Justyny Grzebieniowskiej. Wstep wolny.
      
       Fundacja Fabryka UTU oraz Centrum Sztuki Galeria EL zapraszają na multimedialną wystawę, podsumowującą projekt Dźwiękospacery. Wystawa będzie czynna do 11 października.
      
       W Galerii Art Miś do połowy października trwa wystawa Grafika i malarstwo Miriam Stołowskiej. Wstęp wolny.
      
       MDK w Elblągu zaprasza na wystawę prac wychowanek młodzieżowej pracowni plastycznej: Adrianny Brzozowskiej, Anny Gawron, Aleksandry Józefów i Marty Tyszkowska. Ekspozycja będzie czynna przez cały październik od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 18.
      
       Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA. Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama