UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Walentynkową kartkę możesz zrobić sam

Zbliża się Dzień św. Walentego. Pracownia Artystyczna Biblioteki Elbląskiej przygotowała z okazji święta zakochanych romantyczne kartki i karneciki, które będą niepowtarzalnym i oryginalnym - bo ręcznie wykonanym - dowodem miłości. Grupy zorganizowane mogą wziąć udział w warsztatach, na których uczestnicy samodzielnie wykonają kartkę walentynkową.

- Powszechnie przyjętą tradycją stało się również w Polsce obdarowywanie ukochanych osób drobnymi dowodami sympatii w postaci tzw. Walentynek - mówi Arkadiusz Kowalczyk z Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida. - Mogą to być czekoladki, maskotki, tomiki miłosnych wierszy lub wszystko to, co sprawi przyjemność obiektowi naszych westchnień. Legenda mówi o Walentym jako młodym chrześcijaninie, który, pomagając prześladowanym współwyznawcom, został za to skazany na śmierć. Podobno z więzienia wysłał listy do ukochanej dziewczyny, wyznając jej miłość i podpisując się „Twój Walenty”. Dlatego też w zgodzie z tradycją i niezależnie od tego, czy wysyła się je dla żartu, czy jest to prawdziwe, szczere uczucie, nadawca kartki musi pozostać anonimowy, podpisując się jako „Twój Walenty” lub „Twoja Walentynka”. Zwyczaj wysyłania kartek walentynkowych sięga 1848 roku, kiedy pomyślano, że warto ten dzień upamiętnić i od tej pory rozpoczyna się prawdziwe święto zakochanych na całym świecie.
     Pracownia Papieru Artystycznego Biblioteki Elbląskiej zaprasza również wszystkich zainteresowanych podtrzymywaniem tego miłego zwyczaju do wzięcia udziału w warsztatach, na których samodzielnie można będzie przygotować walentynkę. Jest jeszcze czas, a ukochana-ukochany na pewno doceni kartkę wykonaną własnoręcznie.
     Gdyby ktoś jednak nie poczuł w sobie artysty, Pracownia przygotowała romantyczne walentynki, z fragmentami poezji miłosnej, które na pewno zwrócą uwagę obdarowanych i może zmienią coś w życiu Walentego lub Walentynki...
     Na zajęcia w Pracowni Papieru Artystycznego mogą się zgłaszać grupy zorganizowane (koszt udziału w zajęciach - 4 zł/os.). Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 055 611 31 55.
     

 


     Kartki można kupić na portierni głównej Biblioteki przy ul. św. Ducha.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama