UWAGA!

Warsztaty: niematerialne dziedzictwo kulturowe

 
Elbląg, Na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa znajdą się tradycje wielkanocne? Twórczyni ludowa Aleksandra Charko z Nowotek, fot. - archiwum
Na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa znajdą się tradycje wielkanocne? Twórczyni ludowa Aleksandra Charko z Nowotek, fot. - archiwum (fot. Agnieszka Jarzębska)

W październiku w Lublinie odbędą się ogólnopolskie warsztaty dla organizacji pozarządowych w sprawie konwencji Unesco o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Zgłoszenia - do jutra.

Na spotkanie w dniach 25-26 października zapraszają: Polskie Towarzystwo Ludoznawcze, Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Narodowy Instytut Dziedzictwa. Będzie to kontynuacja dyskusji z udziałem sektora pozarządowego rozpoczętej 18 czerwca w Warszawie.
       - W sesji na Uniwersytecie Warszawskim wzięło udział sporo osób i padło wiele pytań. Przedstawiciele organizacji słyszeli, że Polska ratyfikowała konwencję Unesco o ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego i że coś się w tej sprawie dzieje, ale poszukują bliższych informacji. W Lublinie będzie można dowiedzieć się więcej o samej konwencji i jej wdrażaniu w naszym kraju, a także zadać pytania ekspertom. To spotkanie będzie bowiem częścią konferencji Niematerialne dziedzictwo kultury: wartości - źródła - ochrona, którą przygotowują: Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Narodowy Instytut Dziedzictwa - mówi prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych Waldemar Majcher.
      
       Czytaj całość
      
Agnieszka Jarzębska, eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • głupi jestem, bo dla mnie każde dziedzictwo zapisane, utrwalone na czymś jest materialne. Nawet dmuchnięcie w alkomat wielkiego artysty.
Reklama