UWAGA!

Wieczór alternatywny w Volcie

Elbląska grupa środowisk alternatywnych - Depression Town Crew - zaprasza zwolenników mocnych brzmień na koncert, który odbędzie się w sobotę 4 listopada w pubie Volt. Na scenie zamocują się elbląskie zespoły As We Speak, Bangor, ostródzki Monolit oraz gdański Sainc.

W sobotni wieczór przestrzeń pubu Volt zdominowana zostanie przez dźwięki gitarowych dziedzin przemysłu ciężkiego. Jako pierwsi ciszę zdemontują elblążanie z As We Speak, którzy, łączą Hard-core’ową energię z melodyjną linią gitar szwedzkiej szkółki. Jako kolejny nasz powiat reprezentował będzie zespół Bangor. Kwintet ten kładzie duży nacisk na instrumentalia, te strunowe głównie, tworząc przy tym wpadającą w ucho formę metalu ciężkiego. Po nich na scenę wdrapie się przybysz z Ostródy - zespół Monolit. Muzyka tej formacji jest wypadkową takich kategorii jak Heavy, Trash, dodatkowo wzbogacona dawką humoru, tworząc z niej bardzo niepokorne zwierzątko, pokroju Acid Drinkers.
     Na sam koniec przyjdzie nam zmierzyć się materiałem zespołu Sainc. Początki formacji, w skład której wchodzi aktualnie sześć osób, sięgają roku 1993, kiedy to „Wołas” powołał do życia projekt o nazwie Stillborn. W ciągu lat zaszło tam kilka zmian personalnych i obecnie, co warto podkreślić, grupę tą zamieszkuje basista i wokalista trójmiejskiej szajki Yattering - SVierszczu. W 2005 r. Sainc zasilił szeregi założonej przez muzyków Sweet Nosie organizacji artystycznej Noisenation. Zespół grał u boku takich składów jak Lipali, Guess Why czy Chassis. W czerwcu ubiegłego roku zespół wydał demo, którego produkcji podjął się Tomek Lipnicki, frontman niegrzecznej grupy Illusion. Muzyka Sainc oscyluje między nowoczesnym, ciężkim Rockiem, Metalem i Hard-core’em, dodatkowo wzbogaconym przez różnorodność partii wokalnych - niskiego Growlu i melodyjnego śpiewu. Charakteryzuje ją zmiana temp oraz ciężar, o którym przekonają się dopiero ci, którzy zawitają pod Voltowską strzechę.
     Sobota, 4 listopada, godz. 20, wstęp: 7 zł.
     
Orzeu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama