UWAGA!

Wieczór z elbląską pisarką

W czwartek 9 listopada Biblioteka Literacka zaprasza na spotkanie z Jadwigą Ładą, laureatką głównej nagrody w konkursie Fundacji Elbląg w kategorii „Elbląska Książka Roku 2003” za powieść „Córeczka”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny.

Jadwiga Łada urodziła się w Elblągu w 1957 r. Dzieciństwo spędziła w Bogaczewie. Pisanie jest jej wielką pasją. Powieść „Córeczka” uzyskała główną nagrodę w II edycji Konkursu Literackiego Fundacji Elbląg w kategorii „Elbląski Rękopis Roku 2003”.
     O „Córeczce” Ryszard Tomczyk napisał: „Rozjątrzenie, z jakim bohaterka powieści traktuje swoje zniewolenie przez zaborczą matkę, swoją samotność i całkowitą bezradność, uzasadnia kliniczne uwarunkowania jej relacji. Rzecz się bowiem toczy w szpitalu, gdzie bohaterka poddana jest intensywnemu leczeniu po nieudanym samobójstwie, a jej wyznanie jest prowadzone w końcowej depresji, w skłębieniu refleksji i uczuć przeciwstawnych, nienawiści i poczucia własnej bezradności, tęsknoty za życiem normalnym i pełnych bólu samooskarżeniach.”
     Pierwsza powieść autorstwa Jadwigi Łady pt. „Meandry czasu” pozostaje w rękopisie. Autorka pracuje nad kolejnymi tekstami.
     Wieczór z Jadwiga Ładą odbędzie się 9 listopada w Bibliotece Literackiej, ul. Zamkowa. Początek o godz. 18.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama