UWAGA!

Wieczór z retrowersją

 
Elbląg, Wieczór z retrowersją

W środę, 28 listopada o godz. 17 w krużganku w Centrum Sztuki Galeria EL odbędzie się Wieczór z Retrowersją, podczas którego będziemy wspominać 35-letni proces odbudowy Starego Miasta w Elblągu.

Retrowersja to odbudowanie starówek, części miast lub poszczególnych kwartałów zabudowy w zgodzie z dawnym układem i wysokością ulic, ale z bardzo swobodnym potraktowaniem detalu, kolorystyki i z użyciem dużej ilości ornamentyki luźno nawiązującej do stylów historycznych. Takie właśnie rozwiązanie zastosowano przy odbudowie po wojnie elbląskiej starówki. Więcej na ten temat będzie można dowiedzieć się podczas spotkania 28 listopada. 
      
red. na podst. informacji nadesłanej przez Urząd Miejski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Miasto i Ci wielcy projektanci sami sobie strzelają w kolano pokazując te retro wersje i oryginały bo każdy kto nie jest ćwierć inteligentem zawsze wybierze manieryzm, barok, renesans niż te retro coś tam, ja rozumiem że nie każdemu musi sie to podobać i podoba mu się nowoczesny socrealizm i dobrze, tylko niech budują to w innych miejscach miasta a nie na starym mieście, propagandziści będą was przekonywać że wszystko jest dobrze i fajnie ale nie dajcie sobie zatruć umysłu.
Reklama