UWAGA!

Wszystkiego za dużo, tylko sensu za mało

Elbląg, prof. Przemysław Czapliński (z lewej strony),
prof. Przemysław Czapliński (z lewej strony), fot. nadesłana

Podczas Elbląskiego Forum Kulturoznawczego, które rozpocznie się w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida już w środę (26 września) będzie można spotkać grono wybitnych intelektualistów, naukowców, badaczy kultury. Szkoda nie skorzystać z takiej okazji, dlatego serdecznie Państwa zapraszamy do czynnego udziału w Forum. W piątek porozmawiamy o tym, że otacza nas za dużo dźwięków i rzeczy. Wstęp wolny.

W piątek (28 września) na rozpoczęcie sesji przedpołudniowej wykład o „nadmiarze” literatury w PRL-u i dziś wygłosi prof. Przemysław Czapliński (literaturoznawca). Potem o tym, że „Za dużo rzeczy” porozmawiają dr Marek Krajewski (socjolog kultury), Marta Skowrońska (socjolożka), dr Renata Tańczuk (kulturoznawczyni) oraz dr Andrzej W. Nowak (filozof).
      
       Sesja popołudniowa poświęcona będzie muzyce, o tym, że „Za dużo dźwięków” będą dyskutowali: dr hab. Krzysztof Olechnicki (socjolog), Bartek Chaciński (dziennikarz Tygodnika „Polityka”), dr Mirosław Pęczak (socjolog, dziennikarz) i dr hab. Mariusz Czubaj (antropolog, autor kryminałów).

 

dr hab. Mariusz Czubaj (z prawej strony), fot. nadesłana
      
      
Na koniec Forum odbędzie się panel pt. „Jednego za mało: sensu” z udziałem Edwina Bendyka (publicysty, zajmującego się problematyką cywilizacyjną i wpływem technologii na życie społeczne), prof. Janusza Daneckiego (arabisty, a także językoznawcy i literaturoznawcy), dr Radosława Sojaka (socjologa), Wawrzyńca Smoczyńskiego (dziennikarza).
      
       Pełny program Forum dostępny na stronie internetowej Biblioteki.
       Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału i dyskusji w trakcie Elbląskiego Forum Kulturoznawczego.
      
       Patronatem honorowym Forum objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk.
      
       Patroni medialni wydarzenia: Radio TOK FM, Kwartalnik „Res Publica Nowa”, Miesięcznik „Odra”, Telewizja TVP Olsztyn, Telewizja Elbląska i Elbląska Gazeta Internetowa portEl.
      
       Elbląskie Forum Kulturoznawcze zostało dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja kulturalna i diagnoza kultur, priorytet: Obserwatorium kultury.

      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama