UWAGA!

Wychowanie przez czytanie

Elbląg, Wychowanie przez czytanie

W poniedziałek 1 października o godz. 14 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida na spotkanie z Elżbietą Olszewską z Fundacji „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom”, która będzie opowiadała o wychowaniu przez czytanie i nauczaniu wartości. Wstęp wolny.

Spotkanie skierowane jest do rodziców, dziadków, nauczycieli, bibliotekarzy, ale również wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak wychowywać dziecko poprzez wartościowe lektury. Czytanie bowiem to doskonała forma kontaktu z dzieckiem, znakomity sposób zaspokajania jego potrzeb emocjonalnych.
      
       Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001 przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Poprzez różnorodne działania promocyjne, edukacyjne i organizacyjne, Fundacja przekonuje, że codzienne czytanie dziecku przynajmniej 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.
      
       Elżbieta Olszewska – członek zarządu i dyrektor programowy Fundacji „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Jest współautorką programów edukacyjnych Fundacji, m.in. „Dzieciństwo na całe życie” oraz „Szkoła z charakterem”. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu zdrowia emocjonalnego dzieci oraz Programu Nauczania Wartości. Współautorka książek: „Z dzieckiem w świat wartości” oraz „Wychowanie przez czytanie”. Mieszka w Toruniu, gdzie wraz z mężem założyła interaktywne Muzeum Piernika. Ma dwie córki - Bognę i Zuzię.
      
       Spotkanie odbędzie się w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej im. C. Norwida przy ul. św. Ducha 3-7.
      
       Działanie realizowane jest w ramach projektu Elbląska Jesień Literacka.
      
       Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama