UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wypełnij Kwestionariusz Osobowy w Galerii EL

 
Elbląg, Wypełnij Kwestionariusz Osobowy w Galerii EL

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza w środę, 29 lutego, o godz. 17 na inaugurację cyklu darmowych wykładów pod wspólnym tytułem „Kwestionariusz Osobowy”. Zajęcia poprowadzi Marta Karaś.

„Kwestionariusz osobowy” to cykl zajęć skierowany do osób zainteresowanych historią sztuki, a także młodzieży przygotowującej się do egzaminu maturalnego z tego przedmiotu. Każde zajęcia dedykowane będą postaci wybranego artysty - jego życiu i twórczości. Na spotkaniach omówieni zostaną m.in. Gustaw Klimt, Piotr Breugel Starszy, Jan Matejko, Stanisław Witkiewicz, Olga Boznańska, Hokusai.
       Bohaterem pierwszego spotkania będzie Gustav Klimt. Chyba każdy z nas rozpoznaje charakterystyczne obrazów, tworzonych przez Klimta - wystarczy przywołać „Pocałunek” czy „Złotą Adelę” - portret Adele Bloch-Bauer, sprzedany w 2006 za niebotyczną kwotę 135 mln. dolarów. Ten urodzony 14 lipca 1862 roku austriacki malarz i grafik to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli secesji, przywódca wiedeńskiego modernizmu.
       Otrzymał wykształcenie typowo akademickie, pierwsze zaś doświadczenie zawodowe zdobył wykonując różne prace dekoracyjne. To doświadczenie wraz ze specyficznym klimatem artystycznym rozwijającym się na przełomie wieków w Wiedniu odnalazło wyraz w dojrzałej twórczości artysty. Celem Klimta było stworzenie dzieła totalnego, absolutnego, tzn. wolnego od wszelkich konwencji, ograniczeń narzuconych przez akademickie koncepcje. Obrazy artysty są wyrazem nieograniczonej swobody twórczej, w pełni wyrażają bujność i złożoność epoki, w której dane było mu tworzyć. Klimtowi udało się stworzyć dzieło na miarę swojej epoki, które stało się inspiracją dla wielu nowoczesnych artystów.
      
Beata Branicka, Galeria El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama