UWAGA!

Wystawa Ceramiony 2005

Elbląg, Wernisaż wystawy
Wernisaż wystawy (fot. Damian Matwiejczyk).

Wczoraj w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid otwarto wystawę pokonkursową Ogólnopolskiego Konkursu Ceramicznego „Ceramiony 2005”.

Do tegorocznej edycji „Ceramionów” zgłoszono kilkadziesiąt prac, m.in. z Zakopanego, Częstochowy, Wieliczki i Bochni. Nie zabrakło oczywiście ceramik uczestników sekcji CKiWM Światowid. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii dorosłych jury przyznało trzy równorzędne nagrody: Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów za przepiękną szopkę bożonarodzeniową, Agnieszce Jurewicz (Światowid) i uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wieliczki. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały trzy uczestniczki sekcji ceramicznej ze Światowida: Kamila Domagalska, Krystyna Ławrynowicz i Urszula Błażewicz.
     W kategorii młodzieżowej równorzędne nagrody otrzymali: Michał Pawlik, Dariusz Guńka (obaj z Zespołu Szkół Plastycznych w Zakopanem), Rafał Szwemiński (Światowid) i Paulina Dudek (Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie). Wyróżnienia: Justyna Górowska, Maria Kopańska, Karolina Siwilewicz i Ola Mańska (wszystkie z sekcji Światowida).
     W kategorii dzieci nagrody otrzymali: Anna Gawron (Światowid) oraz Monika Murzyn i Martyna Sikora (obie - Tatrzańskie Centrum Kultury w Zakopanem). Wyróżnienia: Samuel Słama, Mateusz Bednarz (Tatrzańskie Centrum Kultury w Zakopanem), Damian Wilk i Karolina Białowąs (Światowid).
     Nagrodzone prace można oglądać do 29 grudnia.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama