UWAGA!

Z historią na Ty - cenzura

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid wraz z Biurem Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku zapraszają na II edycję cyklu edukacyjnego pt. „Z historią na Ty”.

Cykl zainaugurowany został otwarciem wystawy pt. „Przeciwko kilku myślom … co nie nowe. Procesy krajowców za kontakty z paryską „Kulturą”, którą oglądać można w Galerii Nobilis (II piętro CKiWM) do 10 października.
     Odbył się również piknik rycerski. - Wówczas zaprezentowana została m.in. legenda o Piekarczyku, zaprosiliśmy też elblążan na spektakl teatru ognia, pokazy uzbrojenia i walki rycerskie - przypomina Anna Kołakowska ze Światowida.
     Już niebawem, w czwartek 11 października w ramach tego cyklu odbędzie się pierwsza „lekcja historii”.
     - Tematem spotkania, na które zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych, średnich i studentów będzie „Funkcjonowanie aparatu kontroli słowa w PRL”, a poprowadzi je znany już młodzieży Kamil Rutecki - mówi Jędrzej Rusiński, koordynator . - Lekcja zapowiada się interesująco, ponieważ wzbogacona zostanie o prezentację multimedialną autentycznych dokumentów z okresu PRL z adnotacjami cenzorów.
     Pierwsza z cyklu niezwykłych lekcji historii rozpocznie się o godz. 10 w CKiWM. Kolejne lekcje dotyczyć będą ofiar stanu wojennego, a także muzyki rockowej w PRL-u.
     Rezerwacja biletów i więcej informacji - Jędrzej Rusiński, tel. 055 61120 50, 055 611 20 83 lub jędrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl.
     Projekt zrealizowany jest w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm Jutra” ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama