UWAGA!

Zagrał Chopina

W piątek w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych odbył się recital Zbigniewa Raubo. Pianista wykonał najbardziej znane i lubiane utwory Fryderyka Chopina.

Zbigniew Raubo jest profesorem w katowickiej Akademii Muzycznej. Jest laureatem wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów pianistycznych, sukcesy odnoszą także jego studenci. Raubo grywał z najwybitniejszymi orkiestrami, dyrygentami i solistami. W Elblągu artysta koncertował po raz pierwszy raz.
     - Tu jest wspaniała publiczność - powiedział po koncercie. - Cieszę się, że ten elbląski debiut w końcu nastąpił. Przyjęcie, jakie państwo mi zgotowaliście, zrekompensowało trudy nocnej podróży i cały pracowity dzień.
     Zbigniew Raubo wykonał najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina. Publiczność była zachwycona, dała temu wyraz owacjami na stojąco. Pianista bisował trzy razy.
     - Koncert był piękny, oczywiście, pięknie grany Chopin. Cóż można powiedzieć? Wszystko było wspaniałe - mówi pani, która w trakcie recitalu odruchowo wygrywała palcami na torebce rytm melodii. - Cieszę się, że muzyka wróciła dla publiczności w szkole muzycznej. Ta sala ma doskonałą akustykę, szkoda, że tak rzadko odbywają się tu koncerty.
     - Cieszę się, że usłyszałam pianistę, którego do tej pory znałam tylko z nazwiska. Wiem teraz, że to, co o nim mówiono, jest prawdą, że jest to wyjątkowy artysta. Naprawdę, warto było go wysłuchać - powiedziała inna melomanka.
     Koncert zorganizowało Elbląskie Towarzystwo Kulturalne przy współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama