UWAGA!

Zagrali na życzenie elbląskich melomanów

 
Elbląg, Marcin Wyrostek znowu oczarował elbląską publiczność
Marcin Wyrostek znowu oczarował elbląską publiczność (fot. AD)

Marcin Wyrostek i Łukasz Kuropaczewski to wspaniali muzycy, którzy wystąpili wczoraj (28 lutego) w Galerii El przed elbląskimi melomanami. To właśnie na życzenie elblążan ci rozchwytywani artyści dali popisowy występ przy współudziale Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Zobacz fotoreportaż.

Marcin Wyrostek to człowiek niezwykły. Zachwyca nie tylko jego muzyka lecz także skromność, życzliwość i serdeczność w stosunku do innych. Utalentowany artysta, pracoholik i wielki szczęściarz. Dzięki wygranej w programie „Mam talent” wiele się w jego życiu zmieniło. Wygrana pozwoliła mu spełniać marzenia. Dziś nagrywa płyty, występuje z różnymi gwiazdami, poznaje mnóstwo niesamowitych muzyków, aranżerów, wokalistów, koncertuje na całym świecie i zaraża ludzi swoją magiczną, niepowtarzalną, wydobywaną z akordeonu muzyką. Podczas wczorajszego koncertu porwał publiczność niezwykle energetyczną suitą bułgarską Siemionowa.
       Wczorajszy koncert to mieszkanka hiszpańskich, węgierskich, polskich, bułgarskich, rumuńskich i włoskich dźwięków. Za pulpitem dyrygenckim stanął uwielbiany Maestro José Maria Florêncio, rodem z Brazylii, absolutnie fenomenalny artysta i charyzmatyczna postać.
       - To dyrygent niezwykle wymagający – powiedziała tuż przed koncertem dyrektor EOK, Bożena Sielewicz. - Nasi kameraliści bardzo cenią sobie pracę z nim, której efekty będzie można zobaczyć podczas koncertu. A dziś wysłuchamy m.in. utworu Pucciniego „Chryzantemy”, utworu, który powstał w jedną noc, po tym, jak artysta dowiedział się o śmierci swojego bliskiego przyjaciela.
       Wirtuoz gitary Łukasz Kuropaczewski zagrał utwór „Hommage a Manuel De Falla” Aleksandra Tansmana, polskiego kompozytora, przebywającego przez większość swojego życia na emigracji, tworzącego muzykę symfoniczną, kameralną, filmową i teatralną. W 1945 roku muzyka Tansmana, do filmu „Paris Underground” Gregory Ratoffa, otrzymała nominację do Oscara.

  Elbląg, Wirtuoz gitary Łukasz Kuropaczewski
Wirtuoz gitary Łukasz Kuropaczewski (fot. AD)

- „Hommage a Manuel De Falla” to utwór napisany w hołdzie innemu wielkiemu, hiszpańskiemu kompozytorowi - Manuelowi De Falli, z którym związana jest niezwykła historia – mówi Bożena Sielewicz. - Tansman skomponował dzieło i wysłał je gitarzyście Andresowi Segovii. Niestety jedyny egzemplarz został zagubiony przez pocztę. Dopiero kilka lat temu szkice zostały odnalezione, a w 2011 roku w Łodzi, Łukasz Kuropaczewski dokonał wykonania tego utworu.
       Kuropaczewski jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród w konkursach w Polsce i na świecie. Występuje z recitalami na całym świecie między innymi w Polsce, Czechach, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Grecji, Japonii, Kanadzie, USA czy Panamie.
       W drugiej części koncertu usłyszeliśmy „Koncert podwójny na gitarę, akordeon i orkiestrę smyczkową” A. Piazzolli.
      

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Chciałbym podziękować Sponsorowi oraz Organizatorom iż udało się spotkać z fenomenalnymi Wykonawcami na poziomie międzynarodowym, a może i wyżej. .. .. Gratuluje Solistom wspaniałego talentu, w szczególności gwaiazdorskiego wprost wykonania, ,bisowego Vivaldiego, ,przez Marcina Wyrostka. Takie gwiazdy i w Elblagu. .. .. nawet mi sie nigdy nie śniło iz dożyje do takiej uczty muzycznej. Gratuluje wszystkim, którzy maja w tym przedsięwzięciu swój udział.
  • Nie wiem ile jeszcze raz pojawi się w Elblągu Marcin Wyrostek, ale zawsze z wielką przyjemnością pojdę na jego koncert. Można go słuchać i oglądać bez końca. Widać z jaką pasja to robi. Kiedy gra, to muzykę wyraża całym sobą nie tylko dźwiękiem akordeonu. Świetny artysta. Chcemy więcej.
Reklama