UWAGA!

Zagraniczna komplikacja

2007-04-10
Aktualizowany 2007-04-18 00:39
Elbląg, Embers.
Embers.

W środę 18 kwietnia w pubie Jaszczur na Starym Mieście rozegra się koncert, w którym udział wezmą trzy zespoły reprezentujący półę Punk/HC/Metal: niemiecki Pagdalan, norweski Hevn i pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Embers.

W przyszłą środę w Jaszczurze ponownie zadudni za sprawą rebiaty z Depression Town Crew. Tym razem, po dość intensywnej przerwie, elbląska szajka alternatywna postanowiła wyprawić nam przyjęcie, zapraszając aż trzy zagraniczne zespoły - pochodzące z Niemiec, Norwegii oraz USA.
     Pierwszy z nich, pochodzący z Lipska Pagdalan, zagra w naszym mieście koncert wieńczący trwającą od 31 marca plejadę trzynastu koncertów w Niemczech, Słowenii, na Węgrzech, oraz Słowacji i w Polsce, u boku takich kapel, jak Run Riot, BCM czy Farmers-Boulevard. Zespół zajmuje się muzyką Hardcore/Emo, tworzy go pięciu grajców.
     Kolejny zaprezentuje się nam skład Hevn. W tej, pochodzącej ze stołecznego miasta Norwegii, grupie odnaleźli się muzycy takich kapel, jak: Amok, Jin'ri'sha czy zasłużonej w latach 90-tych, kultowej w kręgach norweskiego Hc/Punk, formacji Kort Prosess. Zdaniem krytyki, muzyka Hevn nawiązuje do twórczości takich kapel, jak Antischism, Kort Prosess czy klasycznych brytyjskich formacji anarchopunkowych z początku lat 80-tych ubiegłego wieku, takich jak np. Rudimentary Peni. Jest to zatem utrzymany w średnim lub szybkim tempie, niepozbawiony melodii Punk, z mocnym kobiecym wokalem i ostrymi społeczno-politycznymi tekstami.
     Ostatni na dechach Jaszczura zawitają Jankesi z Embers. Jest to zdecydowanie najciekawsza muzycznie forma, z którą przyjdzie się nam spotkać tego wieczora. Muzycy tej sześcioosobowej, sformowanej w Oakland w 2004 roku formacji, wywodzą się z takich składów, jak Lesser Of Two, Fields Of Shit, Abandon, Rivers Run Black, Six Billion Dead, Neoni Eagal, Background to Malfunction. Muzykę tego zespołu charakteryzuje niestandardowo cięta perkusja a także użycie w sekcji instrumentalnej skrzypiec i klawiszy, co sprawia, że oparta na fundamentach Hardcore’u twórczość nabiera mrocznego, ambientalnego, kopiącego, Black Metalowego smaka. Dla tych, którzy we wszystkim doszukują się pewnych kruczków…
     Koncert grup Hevn oraz Embers jest częścią ich europejskiej trasy, która w swej polskiej części obejmie, oprócz grodu Piekarczyka, cztery koncerty: 16 kwietnia w Opolu, 17 kwietnia w Gdańsku, 19 kwietnia w Poznaniu oraz 20 kwietnia we Wrocławiu.
     Muzyki tych zespołów posłuchacie w tym miejscu:
     http://www.myspace.com/xhevnx
     http://www.myspace.com/embers666
     http://www.myspace.com/pagdalan
     18 kwietnia, Pub Jaszczur, start: 19.30, wstęp: 8 złotych.
     
Orzeu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama