UWAGA!

Żanna Biczewska dziś na MSA

Elbląg, Żanna Biczewska dziś na MSA
(fot. nadesłane)

CSE „Światowid” tętni życiem. Od rana do późnego wieczora uczestnicy Międzynarodowych Spotkań Artystycznych biorą udział w warsztatach, spektaklach, koncertach, wernisażach. Gwiazdą dzisiejszego (19 listopada) wieczoru będzie Żanna Biczewska.

W ciągu dnia uczestnicy wzięli udział w warsztatach artystycznych z fusingu i witrażu, które poprowadziła Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktorka CSE. Po zgłębieniu tajników "szklanej" sztuki można było odetchnąć i odpłynąć w świat sztuki podczas prezentacji muzyczno-tanecznych w wykonaniu zespołów z Polski, Ukrainy i Szwecji.
       A już za chwilę, o 18 w Galerii Nobilis odbędzie się wernisaż prac artystów uczestniczących we wrześniu w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym „Impresje” w Janowie.
       Równolegle o 18.30 – na Scenie na Piętrze odbędzie się spektakl teatralny, zaś dla miłośników prac manualnych – w pracowni plastycznej – warsztat z filcowania.
       Zaś o 19 wypełniony po brzegi atrakcjami dzień zakończy koncert Żanny Biczewskiej.
      
       Żanna Biczewska wykonuje rosyjskie ludowe ballady, m.in. słynną „Bradiagi", utwory do słów Bułata Okudżawy, np. „Modlitwy Francoisa Villona" i pieśni białogwardzistów „Liuba bratcy liuba". Charakterystyczny głos i maniera pieśniarki rozpoznawalne są po pierwszych frazach nastrojowej muzyki. Artystka ukończyła szkołę muzyczną w specjalności gitara oraz Państwową Szkołę Sztuki Cyrkowej i Estradowej. W latach 70-tych rozpoczęła profesjonalną karierę sceniczną. Pieśniami i romansami rosyjskimi zainteresowała się po spotkaniu z Bułatem Okudżawą. W 1975 roku wydała swoją pierwszą płytę. Jak na tamte czasy przystało, otrzymała wiele nagród i wyróżnień państwowych. Koncertowała niemal w całej Europie. Obecnie rzadko występuje publicznie, prowadzi audycję w prawosławnym radiu „Radioneż". Jej ostatnie albumy związane są z tematyką prawosławną.
      
       Zobacz program MSA
      
      
Anna Kleina, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • nie ma to jak informacja na czas :(
 • dlaczego w Elblągu nie można kupić biletów, impreza dla swoich, w kasie pani powiedziala mi, że byly tylko 100 biletów ( nie ma większych sal w Elblągu), no to o co chodzi, czemu normalni ludzie są pozbawieni możliwości kupna biletów, a pisenka ma tytu Bradiaga, a luba bratcy lubo to piosenka o kazakach, ale mogę się mylić ps odnosnie braku biletów chcialbym uzyskać odpowiedź Pani Anny Ps mam bilety i zobaczę występ ale w Malborku CZAS NA ZMIANY
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wiesiek44(2010-11-20)
 • Ale za to koncert był świetny- a sama Żanna, mimo swoich lat- rewelacyjna. Głos niesamowity, jeden na milion-dzięki!
 • koncert tylko dla swoich, jak za Komuny, ale kto za to placi, my, społeczeństwo, a oni się bawią.
Reklama