UWAGA!

Zapisy na teatralne warsztaty

W sobotę (19 maja) o godz. 17 na Małej Scenie elbląskiego teatru odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników warsztatów teatralnych dla nauczycieli i animatorów kultury pn. „Teatr z bliska”. Przyjmowane są jeszcze zgłoszenia chętnych.

Uczestnicy warsztatów poszerzą swoją wiedzę o sztuce, warsztacie aktorskim, dramie, plastyce w teatrze i technikach pantomimy. Wzbogacą także swoją wiedzę o lokalnych tradycjach i zwyczajach w oparciu o legendy elbląskie przy wykorzystaniu materiału literackiego pt. „Jak Piekarczyk chwat Elbląg uratował”.
     - Warsztaty „Teatr z bliska” są propozycją skierowaną głównie do absolwentów wcześniej uczestniczących w kursie kwalifikacyjnym „Mój warsztat teatralny” - mówi Tomasz Walczak, kierownik Ośrodka Kultury Teatralnej Teatru Dramatycznego w Elblągu, koordynator projektu warsztatowego. - Pierwszeństwo przy naborze mają także pedagodzy uczestniczący ze swoimi klasami w różnych formach edukacji teatralnej, realizowanych przez elbląski teatr. Pozostawiamy jednak możliwość uczestniczenia także innym osobom. Zainteresowani proszeni są o kontakt pod nr tel. 055 641 97 00.
     Pierwsze, organizacyjne, spotkanie uczestników warsztatów odbędzie się 19 maja o godz. 17 na Małej Scenie elbląskiego teatru. Można przyjść i zgłosić swój udział osobiście, bo są jeszcze wolne miejsca. O godz. 19 wszyscy przybyli obejrzą spektakl „Sen nocy letniej”.
     - Zajęcia odbywać się będą od czerwca do sierpnia, w weekendy dwa razy w miesiącu w dwóch grupach 30-osobowych - dodaje Tomasz Walczak. - Poprowadzą je wybitni w swoich dziedzinach twórcy teatru polskiego: Anna Dziedzic w zakresie technik dramowych i teatru forum; Barbara Dziekan w zakresie warsztatu aktorskiego; Leszek Mądzik w zakresie sztuk plastycznych w teatrze, Piotr Suzin w zakresie technik pantomimicznych oraz kierownik Pracowni Archeologii Miasta Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu Grażyna Nawrolska. Pierwsza sesja odbędzie się 1-3 czerwca. Poprowadzi je Barbara Dziekan.
     Warsztaty teatralne pn. „Teatr z bliska” otrzymały grant z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Mecenat 2007.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama