UWAGA!

Zaproszenie na urodziny Kopernika w Światowidzie

 Elbląg, Zaproszenie na urodziny Kopernika w Światowidzie

Urodziny to dla wielu najważniejszy dzień w roku. A jeśli to 550. rocznica urodzin? Warto ją świętować uroczyście. W niedzielę, 19 lutego w Kinie Światowid odbędzie się impreza urodzinowa jednego z najznamienitszych mieszkańców naszego regionu – Mikołaja Kopernika. Będzie film, tort i quiz rodzinny oraz rozdanie nagród laureatom konkursu na życzenia dla Kopernika. Wstęp wolny.

W 2023 r. świętujemy 550. rocznicę urodzin i 480. rocznicę śmierci wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. Ponad 40 lat swojego życia spędził on na Warmii – we Fromborku, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim. Wielokrotnie odwiedzał również Elbląg, Braniewo czy Gdańsk. Warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej, a rocznica urodzin jest doskonałym pretekstem.

- Impreza urodzinowa ma charakter familijny, zapraszamy na nią rodziców z dziećmi – zachęcają organizatorzy. – Będzie edukacyjnie, rozrywkowo i słodko.

W planach jest pokaz filmu, dotyczącego Mikołaja Kopernika, który powstał w Regionalnej Pracowni Digitalizacji. O astronomie bardzo ciekawie i rzeczowo opowiada Małgorzata Czupajło z Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Będzie quiz rodzinny z nagrodami, dotyczący życia i osiągnięć astronoma. Nie zabraknie tortu, upieczonego przez Torty robione nocą i ścianki do selfie z Kopernikiem. Tego dnia odbędzie się również uroczyste wręczenie nagród za najpiękniejsze życzenia urodzinowe dla Mikołaja Kopernika.

Konkurs trwa do 14 lutego i polega na wymyśleniu kreatywnych i związanych z jubilatem życzeń urodzinowych. Wystarczy je przesłać mailowo na formularzu zgłoszeniowym. Konkurs jest skierowany do dzieci w wieku 6-15 lat. Szczegóły dostępne są tutaj:

Impreza rozpocznie się o godzinie 16.00 i potrwa około 1,5 godziny. Wstęp wolny.

Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama