UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zasmakuj „Eliksiru”

Elbląg, Zasmakuj „Eliksiru”

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na spektakl w wykonaniu Teatru Dramatu Plastycznego „Eliksir” z Sovietska w Rosji. Spektakl „Sergiusz Jesienin... Strony śmierci”, który pierwotnie miał się odbyć 22 sierpnia, a przełożony został ze względu na przedłużający się termin oczekiwania grupy teatralnej na wizy, odbędzie się w niedzielę 6 września o godz. 19 na Scenie Na Piętrze Światowida.

To spektakl dramatyczny, który przedstawia poezję Sergiusza Jesienina, jego ostatnie wiersze oraz ostatnie dni życia tego wielkiego poety.
       Teatr „Eliksir” założony został w lutym 2001 r. przez absolwentów szkoły teatralnej „Inna możliwość” przy Miejskim Ośrodku Edukacji Dodatkowej - Centrum Rozwoju Twórczości Dzieci i Młodzieży, a ich spektakl „Martwe dusze” cieszył się popularnością nie tylko w Sovietsku i Kaliningradzie, ale również w Moskwie, gdzie zajął pierwsze miejsce na Ogólnorosyjskim Festiwalu Teatralnym „Dramat rosyjski”.
       Spektakl pokazany zostanie w ramach drugiej edycji Good Artcountries Festival - wydarzenia kulturalnego o charakterze transgranicznym.
       Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2006 r. - wówczas powstał Good Artcountries Festival jako efekt współpracy polsko-rosyjsko-litewskiej przy projekcie „Poezja - sztuka bez granic, towar bez cła”, dofinansowanego w ramach Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej. Autorką tego projektu jest związana niegdyś ze Światowidem Bożena Sielewicz, aktualnie naczelnik Wydziału Kultury.
       - Zgodnie z zapisami projektu festiwal ten miał się stać miejscem aktywności artystycznej młodzieży i odbywać co roku w innym mieście - obok Elbląga w Kłajpedzie i Sovietsku - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik działu przedsięwzięć artystycznych Światowida. - Okazało się, że założone cele nie mogły być zrealizowane u partnerów. W tym roku czas na kolejną edycję w Polsce, stąd nasze starania o reaktywację festiwalu.
       Bezpłatne wejściówki na spektakl „Sergiusz Jesienin... Strony śmierci” można odebrać w kasie Światowida. Te pobrane na zapowiadany wcześniej termin zachowują ważność.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama