UWAGA!

Zawód: filmowiec?

Trwa nabór do trzecich Pomorskich Warsztatów Filmowych. Zgłoszenia tylko do 17 października. Kina będą uczyć m.in. reżyser Wojciech Marczewski, pisarz Paweł Huelle i scenarzysta Grzegorz Łoszewski.

Trzymiesięczne warsztaty rozpoczną się pod koniec miesiąca. Zgłosić może się każdy, kto skończył 18 lat i ma dobry scenariusz lub pomysł na film. Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń specjalna komisja wyłoni dwanaście osób, które dostaną zaproszenie do Gdyni.
     
     Jak zapowiadają organizatorzy przedsięwzięcia, uczestnicy warsztatów wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu: od pisania scenariusza, przez pracę z zawodowym aktorem i zdjęcia, po montaż i postprodukcję.
     W czasie zajęć powstanie jeden film krótkometrażowy - napisany, wyreżyserowany i zmontowany przez całą grupę szkoleniową.
     Pracami pokierują cenieni fachowcy i praktycy kina: scenarzysta Grzegorz Łoszewski, pisarz Paweł Huelle, reżyser Wojciech Marczewski oraz montażyści Milenia Fiedler i Rafał Listopad.
     Aby zgłosić swój udział, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy (http://www.fundacjafilmowa.pl/warsztaty_form.php) oraz przesłać scenariusz/pomysł na film krótkometrażowy (od 2 do 10 stron) i krótką biografię ze zdjęciem.
     Szczegółowy opis dotychczasowych prac twórczych: literackich, filmowych, fotograficznych lub plastycznych trzeba wgrać na płytę CD lub DVD i wysłać na adres Pomorskiej Fundacji Filmowej: ul. Armii Krajowej 24, 81-389 Gdynia, z dopiskiem WARSZTATY.
     Wszystkie pliki powinny być zapisane w popularnych formatach tekstowych (DOC, PDF, TXT), filmowych (AVI, MPG, MOV) i graficznych (JPG, TIFF, BMP).
     Zgłoszenia i prace muszą dotrzeć do Gdyni do środy, 17 października.
     Warsztaty odbędą się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni przy Al. Zwycięstwa 96/98. W programie jest pięć weekendowych sesji, które odbędą się w październiku, listopadzie i grudniu. Pierwsze zajęcia są planowane są na 26, 27 i 28 października.
     Kierowniczka produkcji Pomorskich Warsztatów Filmowych Anna Ziółkowska podkreśla, że przedsięwzięcie nie ma charakteru komercyjnego. Trzymiesięczną sesję finansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej, Pomorska Fundacja Filmowa oraz władze Gdyni.
     Za udział w całym szkoleniu uczestnik wpłaci na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej jednorazową opłatę w wysokości 300 złotych.
     Osoby, które wskaże komisja, mogą liczyć nie tylko na wsparcie fachowców. Będą miały do dyspozycji sale wykładowe i sprzęt, otrzymają podręczniki i zeszyty, organizator zapewni też catering podczas realizacji filmu.
     Szczegóły można znaleźć na stronie: http://www.fundacjafilmowa.pl/warsztaty.php
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama