UWAGA!

Zdjęcia z Tajwanu

Elbląg, W trakcie wernisażu można było skosztować chińskich przysmaków
W trakcie wernisażu można było skosztować chińskich przysmaków (fot. Damian Matwiejczyk)

Zdjęcia, film i pokaz sztuki chińskiej kaligrafii – to między innymi można było zobaczyć w piątek w podziemiach Biblioteki Elbląskiej na otwarciu wystawy „Tajwan – piękno i tradycja”.

Wystawa została zorganizowana przy współpracy z Biurem Gospodarczym i Kulturalnym Tajpej w Polsce. Gości na wernisażu przywitali dyrektorzy obu instytucji przygotowujących to wydarzenie.
     Na ekspozycji prezentowane są zdjęcia autorstwa fotografików tajwańskich. Pokazywane fotografie ukazują przede wszystkim naturę i kulturę tego kraju-wyspy, co, zdaniem autorów wystawy, jest podstawowym kluczem do dogłębnego zrozumienia Tajwanu.
     Dyrektor Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej wyraził opinię, iż wystawa ta przybliży nieco Tajwan mieszkańcom Elbląga, co zaowocuje w przyszłości jeszcze bardziej ścisłą współpracą, tym bardziej, że Elbląg i Tainan (jedno z największych miast Tajwanu) to miasta partnerskie. Wszystko możliwe, tym bardziej, iż Jacek Nowiński wyraził nadzieję na zorganizowanie w przyszłym roku ekspozycji dotyczącej chińskich cudów techniki. Elblążanie będą mogli poznać tym sposobem tradycję i nowoczesność Republiki Chińskiej.
     W trakcie wernisażu można było skosztować przysmaków stylizowanych na tradycyjne potrawy chińskie. Niemniej jednak największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sztuki chińskiej kaligrafii zademonstrowana przez sekretarza Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej Michaela Lee. Wszyscy chętni otrzymali wykaligrafowane np. własne imię chińskimi znakami.
     65 zdjęć prezentujących unikatową przyrodę wyspy, tradycję, a jednocześnie możliwości rozwoju tego kraju w połączeniu z udanym wernisażem to doskonała promocja dla Tajwanu. Z pewnością pozwolą one spojrzeć na ten odległy i egzotyczny kraj świeżym okiem.
     Zdjęcia z Tajwanu można obejrzeć w Bibliotece Elbląskiej do 23 grudnia.
     
BUK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama