UWAGA!

Zespół Michała Pietrzaka

Elbląg, Zespół Michała Pietrzaka
fot. AD

Młodzi, utalentowani, realizujący pasje muzyczne. Choć to jeszcze uczniowie, na co dzień pilnie uczestniczący w szkolnych zajęciach, to poza szkolnymi obowiązkami z radością oddają się muzykowaniu. Niedawno razem nagrali świąteczną piosenkę. Z tej okazji Michał Pietrzak i jego zespół – bo o nich tu mowa – odwiedzili Urząd Miejski, który współfinansował nagranie singla.

Michał Pietrzak to znany elblążanom młody gitarzysta. Mimo niespełna 9 lat, może pochwalić się już występami z najbardziej popularnymi polskimi wykonawcami. Jak sam przyznał podczas środowej (1 grudnia) wizyty u prezydenta Henryka Słoniny, nie jest w stanie wymienić wszystkich wokalistów i zespołów, z którymi miał przyjemność wystąpić. Nie nam decydować, czy to chęć urozmaicenia koncertów przez pojawienie się na scenie muzykującego dziecka, czy też wyjątkowy talent Michała są motywem działania wykonawców, dość powiedzieć, że nie narzeka na brak zaproszeń do współpracy.
       W okresie przedświątecznym Michał Pietrzak porzucił na chwile solowe granie i wspólnie z innymi dziećmi założył zespół. Oprócz Michała w zespole występują: rodzeństwo Martynika i Michał Kozieł z Nowego Dworu Gdańskiego, Eliza Kowalczyk z Braniewa oraz jeszcze jeden elblążanin – Wojtek Wysocki. Razem wydali przedświąteczny singiel, który powstał między innymi dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta. Elbląski magistrat wydal na ten cel 6300 złotych.
       Muzykujący przyjaciele nie zamierzają jednak poprzestać tylko na jednym, świątecznym nagraniu. Podczas potkania z Prezydentem podkreślali, że już w lutym zamierzają wejść do studia, by nagrać swoją debiutancką płytę długogrającą. Jak nas zapewnili, można się spodziewać, że płyta będzie obfitowała w przeboje, gdyż nad jej powstaniem pracują profesjonalni muzycy: Ania Wyszkoni, Paulina Lenda czy Tomasz Lubert.
       Dzieci jednogłośnie podkreślają, że przygoda z muzyką to, mimo ciężkiej pracy, jaką muszą włożyć w sukces, świetna zabawa. Na razie podoba się im wszystko, co z produkcją i promocją płyty związane: praca w studio, próby, ponowne nagrania, by zarejestrować jak najlepsze dźwięki, nagranie teledysku czy też branie udziału w spotkaniach, jak to środowe. Mimo tak barwnych, różnych od zwykłej szkolnej codzienności przeżyć, dzieci nie są jednak pewne, czy ten zawód będą wykonywać w dorosłym życiu. Wszystko wyjaśni się w przyszłości.
       Zanim jednak młodzi wokaliści zmienią zdanie odnośnie swojej przyszłości, będzie można posłuchać przygotowanej przez zespół Michała Pietrzaka świątecznej piosenki podczas Świątecznych Spotkań Elblążan.
      
      
Angelika Kosielska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • brawo Heniek nie jest winny nowaczykowi 5 grudnia zagłosuję na Słoninę
 • no proszę strachu troche i potrafi sie odezwac do ludzi, szkoda, że tylko na resztę elblążan się wypiął.
 • jaki ten henryk jest stary - o matko, gdzie on się pcha?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mlodsza chyba z 50 lat(2010-12-03)
 • Normalnie przyjął by ewentualnie zespól któryś z wiceprezydentów Wróblewski lub Zieliński. Przez całą kadencje prezydent miasta unikał kontaktów z mieszkańcami. I nagle przed wyborami jak Stalin, Bierut czy Gierek fotografuje się wśród młodzieży. Gdyby któreś było mniejsze to wziąłby nawet na rękę i pogłaskał po główce. Dobry wujek. Ludzki pan.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczony(2010-12-03)
 • Słonina chyba juz nie wie jak ma sie starac o głosy wyborców. Typowe pod publike spotkanie. .. a tak na prawde to ktoś pewnie steruje prezydentem z za jego plecow a on jest tylko fiigurantem. Wnuki bawic a nie miastem rządzic panie Słonna!!!
 • Panie Henryku niech pan nie zważa na komentarze agresorów spod znaku PO. % grudnia głosuje na Pana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  observer-oryginalny(2010-12-03)
 • Chce podkreslić, że ten Słonina zdobył jednak 30% głosów. Czy wg. waszego mniemania jesteśmy gorsi, głupsi czy zmanipulowani przez Słoninę? NIE!!! To wy poddaliście się socjotechnice Platformy która nic nie robi. W tym jest sukces platformy "status quo".
 • Nasz Prezydent z młodzieżą to bardzo miły widok powtarzam z młodzieżą nie z chuliganami.
 • eeee, to chyba fotomontaż. .. .
 • no i co z tego ze sobie zrobil z nimi zdjecie ?? gdzie sa miejsca pracy dla mlodziezy konczacej studia i inne szkoly ??
 • .. jak już o poparciu mowa, to na HS w I turze zagłosowało 11% uprawnionych do głosowania (HS+WGD razem zaledwie 59% głosów na HS 4 lata temu)
 • rwel - Twoja statystyka jest godna pożałowania. Pozdrawiam
Reklama