UWAGA!

Zgłoś kandydatów do Elbląskich Nagród Kulturalnych

Elbląg, Zgłoś kandydatów do Elbląskich Nagród Kulturalnych
fot. AD

Wydział Kultury Urzędu Miejskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do składania wniosków o przyznanie „Elbląskich Nagród Kulturalnych”. Nagrody przyznawane są w ramach Mecenatu Prezydenta Elbląga, który jest istotnym aspektem prowadzonej przez samorząd polityki kulturalnej.

Kapituła konkursu składająca się z przedstawicieli środowisk artystycznych, już po raz trzeci będzie miała okazję uhonorować elblążan zajmujących się działalnością kulturalną. Nagrody za każdym razem cieszą się dużym zainteresowaniem młodych adeptów sztuki, artystów i animatorów kultury.
       W skład Elbląskich Nagród Kulturalnych wchodzą:
       - Nagroda Artystyczna Prezydenta Elbląga, przyznawana młodym (przed ukończeniem 35 roku życia), wyróżniającym się twórcom, związanym z miastem, którzy odnoszą sukcesy w sferze kultury. Nagroda ta może być pomocna w ich dalszym rozwoju i realizacji artystycznych zamierzeń.
       - Kreatora Kultury, otrzymują ją animatorzy kultury, którzy dzięki swej szeroko pojętej działalności mają wkład w kulturalny rozwój i wizerunek Elbląga. Promują miasto na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
       - Nagroda „Wydarzenie Roku” przyznawana jest pomysłodawcom i autorom najlepszego wydarzenia w dziedzinie kultury minionego roku, odbywającego się na terenie Elbląga lub związanego z miastem.
       - Stypendia Artystyczne Miasta Elbląg wręczane są uczniom, studentom i absolwentom, którzy mimo młodego wieku mogą się poszczycić sukcesami w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, festiwalach i przeglądach artystycznych. Dzięki stypendiom mają możliwość dalszego artystycznego rozwoju.
      
       Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami przyznawania Elbląskich Nagród Kulturalnych. Wszelkie dane dotyczące osób mogących zgłaszać swoich kandydatów oraz inne niezbędne informacje i wnioski można pozyskać w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego przy ul. Czerwonego Krzyża 2 lub na stronie www.umelblag.pl w zakładce Wydział Kultury. Ostateczny termin dostarczania wniosków upływa 15 grudnia.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama