UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zgłoś swoją książkę

Fundacja Elbląg ogłasza kolejną edycję Konkursu Literackiego. Do 28 lutego przyjmowane są rękopisy książek oraz publikacje, które ukazały się na elbląskim rynku wydawniczym w 2010 roku. Warto spróbować swoich sił, bo zwycięski rękopis ma szansę profesjonalnego wydania, a książki już wydane mogą zostać nagrodzone 2.000 zł.

Tych, którzy chcieliby przejść ocenę Kapituły Konkursowej, Fundacja Elbląg zachęca do składania swoich prac do swojego biura, przy ul. Związku Jaszczurczego 17. Konkurs adresowany jest do mieszkańców Elbląga, a także osób, które z tym miastem łączy praca zawodowa. Rękopisy i książki będą przyjmowane od autorów, którzy mają ukończony 16. roku życia.
       Regulamin konkursu pozostawia autorom dowolność w zakresie formy i tematu prac. Ważne, by były one utworami lub zbiorami tekstów, spełniających podstawowe kryteria literackie. Mogą to być zestawy tekstów poetyckich, utwory dramaturgiczne, powieści, zestawy opowiadań, eseje czy teksty pamiętnikarskie. Nie będą brane pod uwagę teksty naukowe, popularno-naukowe, użytkowe czy publicystyczno-dziennikarskie.
       Decyzję o wyborze najlepszych prac podejmie Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą:
       - Ryszard Tomczyk – pedagog, krytyk teatralny i literacki, pisarz, publicysta, recenzent teatralny, artysta plastyk, Inicjator wielu przedsięwzięć kulturotwórczych, były dyrektor Galerii El, założyciel Stowarzyszenia Elbląski Klub Autorów oraz Kwartalnika „Tygiel”
       - Katarzyna Jarosińska-Buriak – dr filologii polskiej, starszy wykładowca Instytutu Pedagogicznego-Językowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu
       - Izabela Piskorek – nauczyciel języka polskiego w V Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, zastępca redaktora naczelnego Elbląskiego Kwartalnika Kulturalnego „Tygiel”, zastępca redaktora naczelnego portalu Fizjopedia.pl, członek kapituły przyznającej nagrody w Plebiscycie Aleksandry, animator życia kulturalnego w Elblągu, współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Animatorów Kultury „Teatr z Bliska”, współtwórca i organizator Festiwalu Amatorskich Zespołów Teatralnych „DESKA” w Elblągu, członek zarządu Stowarzyszenia Elbląski Klub Autorów SEKA, członek Zarządu Fundacji.
      
       Organizatorem głównym konkursu jest Fundacja Elbląg, przy współudziale organizacji pozarządowych wspierających kulturę w Elblągu. Wsparcia finansowego udziela Urząd Miejski w Elblągu. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie fundacji.
      
Jola Prokopowicz, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama