UWAGA!

Zobaczymy Złote Lwy?

 Elbląg, Zobaczymy Złote Lwy?

Dziś w Elblągu ostatni film Wakacyjnego Przeglądu Premier. Tymczasem Światowid przygotowuje się do Replik 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W tym roku o Złote Lwy będzie walczyć 21 filmów z konkursu głównego, 21 produkcji niezależnych oraz 33 etiudy fabularne. W konkursie głównym znalazły się m.in.: „U Pana Boga w ogródku” w reżyserii Jacka Bromskiego, „Świadek koronny” w reżyserii Jarosława Sypniewskiego, „Pora umierać” Doroty Kędzierzawskiej oraz „Korowód” Jerzego Stuhra.
     - Zgodnie z tradycją elbląskie repliki odbędą się w tym samym terminie, co festiwal w Gdyni, czyli od 17 do 22 września - mówi Emilia Robak z kina Światowid. - Każdego dnia będziemy prezentować obrazy zgłoszone do konkursu, które naszym zdaniem są faworytami.
     Warto dodać, że przez szereg ostatnich lat filmy, które wybierali organizatorzy Replik, doceniali później w swoich werdyktach jurorzy gdyńskiego festiwalu.
     Pełna lista tytułów, które obejrzą widzowie Replik, nie jest jeszcze ustalona. Wiadomo, że na pewno będą wśród nich: „Jasne błękitne okna” Bogusława Lindy i „Aleja Gówniarzy” Piotra Szczepańskiego. Szczegółowy program Replik 32. FPFF poznamy około 24 sierpnia.
     Karnet na całą imprezę będzie kosztował 36 złotych, a bilet na jeden film - 10 złotych.
     
     Mówi Natalia Klonowska z kina Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama