UWAGA!

Zostań krytykiem literackim

Elbląg, Marta Mizuro,
Marta Mizuro, fot. nadesłana

Jesienią w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida będzie realizowany projekt pod nazwą „Elbląska jesień literacka”, w ramach którego odbędzie się szereg interesujących działań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Już 12 października warsztaty krytycznoliterackie.

Już teraz zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zapisywania się na warsztaty krytycznoliterackie z Martą Mizuro. Jeśli chcielibyście nauczyć się pisania recenzji – zapraszamy na warsztaty.
      
       Celem warsztatów jest rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia w stosunku do dzieł literackich, umiejętności oceniania, a w rezultacie sformułowania spójnej recenzji dzieła literackiego. Jak to robić? Jak pisać teksty krytycznoliterackie, tak aby nie były one tylko krytyką dla krytyki? Wszystkich tych, którzy chcą podszlifować swój warsztat pisarski zapraszamy na twórcze warsztaty z Martą Mizuro.
      
       Warsztaty odbędą się 12 października w godz.10-15. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Z uwagi jednak na ograniczoną ilość miejsc – decydować będzie kolejność zgłoszeń.
      
       Marta Mizuro – krytyczka literacka, dziennikarka. Z wykształcenia polonistka. Laureatka Nagrody im. Ludwika Frydego (2002), przyznawanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyki Literackiej, nominowana do „Pikowego Lauru”, nagrody Polskiej Izby Książki. W latach 90. współredagowała „Telewizyjne Wiadomości Literackie”. Regularnie publikuje recenzje m.in. w „FA-arcie”, „Nowych Książkach”, „Przekroju”, „Zwierciadle”, a także na łamach portalu Onet.pl i Polskiego Radia. Od 2004 r. pracuje w miesięczniku „Odra”. Mieszka we Wrocławiu.
      
       Informacje i zgłoszenia:
       Dział Literatury dla Dorosłych
       ul. Zamkowa 1
       tel. 55 6113186
       e-mail: h.samson@bibliotekaelblaska.pl
      
       Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Urocza Kobieta. Dla takiej zacząłbym czytać książki.
 • to zacznij zamiast pisac pierdoly
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_55562(2012-09-20)
 • a bolek to sie chwalil, ze zadnej ksiazki nie przeczytal, ale to musi byc cwok, chyba taki jak moj kuzyn, ktory wybieral go na prezydenta. Okazuje sie, ze i takim, ksiazka i rozum zupelnie sa niepotrzebne!!!
 • Dobry wieczór. Szukam kogoś, kto mógłby ocenić i chociaż krótko wypowiedzieć się na temat mojego pisania. Zaczynam dopiero swoją przygodę i jestem w temacie kompletnym laikiem, ale coś mnie ciągnie do rymów, prozy itp. Czy krytyka literacka to praca zarobkowa czy bardziej hobby? Ile kosztuje usługa krytyka? Ile stron tekstu potrzeba krytykowi, żeby cokolwiek mógł powiedzieć? Dziękuję
Reklama