UWAGA!

Zwierzęta dzikie i oswojone na wystawie

 Elbląg, Zwierzęta dzikie i oswojone na wystawie
fot. arch. Biblioteki Elbląskiej

W terminie 2-30 października w filii nr 5 Kostka na osiedlu Zawada prezentowana będzie wystawa akwareli Lucyny Niepokorowicz zatytułowana „Zwierzęta dzikie i oswojone”. Zapraszamy nie tylko miłośników malarstwa i twórczości Pani Lucynki, także wielbicieli naszych braci mniejszych. Wstęp wolny.

Jestem absolutnym samoukiem malującym techniką akwarelową pejzaże, wiejską architekturę, zwierzęta, kwiaty i portrety. Prezentuję je od wielu lat. A zaczęłam od wystawy w ECK "Światowid" w 2005 roku, a później korzystałam z innych sal wystawienniczych w Elblągu i okolicy. Od roku 2014 upodobałam sobie filię nr 5 Biblioteki Elbląskiej, nosząca wdzięczną nazwę "Kostka". Każda z moich ekspozycji to odrębny temat noszący takie tytuły jak: „Przydrożne kapliczki”, „Dokąd droga prowadzi”, „Tęsknota za wsią”, „Gra w zielone”, „Taki pejzaż...” itd.

Natchnienie i pomysły czerpię jeżdżąc na rowerze po naszych podelbląskich okolicach, bogatych w zabytki i sielskie krajobrazy, których urok zmienia się o każdej porze roku. Tematem tej wystawy są głównie nasi bracia mniejsi – zwierzęta żyjące na swobodzie i te oswojone, najlepsi przyjaciele człowieka. W związku z tym, że zawsze czułam się blisko związana z przyrodą, malowałam zwierzęta z uczuciem, tak jak potrafiłam najlepiej. Lucyna Niepokorowicz. Podczas odwiedzania wystawy prosimy o przestrzeganie ogólnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią SARS-CoV-2. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia filii: pon.-pt. - godz. 10:00-18:00. Więcej informacji: Filia nr 5 KOSTKA, ul. Józefa Wybickiego 20, tel. 55 625 60 95 (96).

Aleksandra Buła

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama