UWAGA!

Elbląscy studenci informatyki najlepsi w Polsce!

Elbląg, Elbląscy studenci informatyki najlepsi w Polsce!

Za nami pierwszy etap światowego konkursu Imagine Cup 2010. Studenci informatyki PWSZ w Elblągu osiągnęli największą liczbę, bo aż 939 punktów plasując się tym samym na I miejscu w rankingu uczelni startujących.

Jest to światowej sławy konkurs technologiczny, dający studentom niepowtarzalną okazję na rozwój wyobraźni, kreatywności oraz pasji w zakresie nowoczesnych technologii.Tegorocznym tematem przewodnim Imagine Cup 2010 jest: „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pozwala rozwiązywać najtrudniejsze problemy”.
       - Jednogłośnie postanowiliśmy przystąpić do konkursu, w którym studenci tworzą projekty, pomagające pokonać problemy, z jakimi boryka się świat w XXI wieku – mówi Kamila Formela, studentka informatyki PWSZ w Elblągu oraz liderka informatycznego koła naukowego.
       – Dzięki Imagine Cup mamy szansę, aby poprzez naszą wiedzę oraz możliwości jakie daje nam turniej zrobić coś naprawdę ważnego i pożytecznego - dodaje.
      
       W Imagine Cup 2010 zespoły walczą w kilku kategoriach, nasi studenci biorą udział w czterech:
       I. Projektowanie oprogramowania (2 drużyny)
       II. Projektowanie gier (1 drużyna)
       III. Media cyfrowe (2 drużyny)
       IV. Technologie informatyczne (ok. 20 osób).
      
       Uczestnicy konkursu dostają szansę nadania swoim pomysłom światowego rozgłosu, nawiązania znajomości z ludźmi z całego globu, mogą też wygrać nagrody o łącznej sumie 200 tys. dolarów. Aktualnie w konkursie bierze udział 25 polskich uczelni.
       - Imagine Cup to nie tylko zawody i współzawodnictwo, ale także droga do przyszłego sukcesu uczestników. Udział w tej jedynej w swoim rodzaju rywalizacji pozwala realizować ciekawe pomysły, zaistnieć w branży technologicznej, wyzwolić swój talent i kreatywność. Bardzo cieszę się, że coraz więcej studentów z Polski startuje w Imagine Cup – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer & Platform Group w polskim oddziale Microsoft.
       Finały światowe Imagine Cup 2010 odbędą się w lipcu 2010 roku w Polsce. Trzymajmy kciuki za nasze drużyny! Listę rankingową znajdziesz na stronie: http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/ranking.aspx.
      
Justyna Kościuk, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no proszę :) a to zdolne bestie. gratulacje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  3mam kciuki w łokciu(2010-01-21)
 • hehehe nie umniejszając ich sukcesu postarajmy się być trochę obiektywni. Ten konkurs nie jest wyzwaniem dla naprawdę najlepszych studentów informatyki w Polsce. Zdolni zajmują się linuksem, a nie microsoftem. Nikt mi nie wmówi, że studenci choćby z uniwersytetu warszawskiego nagle okazali się gorsi, choć nie tak dawno zdobywali czołowe miejsca w najbardziej prestiżowych konkursach na świecie. Ja to widzę tak. Najlepsi informatycy odpuścili ten konkurs bo szkoda im czasu na takie głupoty, a elbląska elita potraktowała to poważnie. Z całym szacunkiem ale wszyscy znają mierny poziom tej uczelni. Wszystkie rankingi pokazują gdzie są miejsca elbląskich uczelni. Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  słodziak(2010-01-21)
 • najtansi to pewnie :)
 • kurde. .. .. no to nie jest takie cherlawe już
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zadowolony(2010-01-21)
 • najśmieszniejsze jest to, że w tym roku nikt z pwsz nie bierze w tym udziału
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  informatyk(2010-01-21)
 • Literka P! literka W! literka S! literka Z! PWSZ!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czesio(2010-01-21)
 • A co to za szkoła llepiej isc do janskiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stunęt jański(2010-01-21)
 • BRAVO!!! tak trzymać, pokażcie wszystkim, że z prowincją trzeba się liczyć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  daruś(2010-01-22)
 • Nawet jeśli macie złe zdanie o naszej uczelni, to wiedzcie, że my (programiści) większości rzeczy uczymy się w domach na własny koszt. Cały czas rozwijamy się. Część z nas pracuje już w zawodzie. Na prawdę, uważam, że niczego nam nie brakuje w porównaniu ze studentami z renomowanych uczelni. Założę się, że oni również nauczyli się większości rzeczy sami, więc uczelnia nie ma tu nic do rzeczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  caedust(2010-01-22)
 • Gratulacje ! a malkontentów zawsze nie brakuje, tylko zupełny laik może uważać nasze prywatne ""Uczelnie"" za lepsze od PWSZ>
 • Azael "my (programiści) większości rzeczy uczymy się w domach na własny koszt. " To jaka jest racja bytu uczelni?
 • Do widomosci azaelea i innych zakompleksionych osob ktore zamiast docenic starania studentow zawsze znajdzie okazje aby wykazac sie ponadprzecietnym polactwem. Z drugiej strony drogi azaelu jak sie nie znasz to lepiej nic nie pisz, informatyk to jeden z tych zawodow w ktorych wiedza nie aktualizowana posyla czlowieka na bezrobocie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  realista(2010-01-26)
Reklama