UWAGA!

Gaudeamus w EUH-E

W sobotę 29 września nowy rok akademicki uroczyście rozpoczną studenci Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Inauguracja rozpocznie się o godz. 11 w auli EUH-E.

Uroczystość rozpocznie rektor EUH-E dr Magdalena Dubiella-Polakowska. Będą też wystąpienia zaproszonych gości oraz wręczenie nagród studentom - tradycyjnie już nagrody i listy gratulacyjne otrzymają najlepsi absolwenci EUH-E. W tym roku w gronie najlepszych znaleźli się: Jolanta Smolińska, Joanna Jagodzińska, Anna Dembińska i Monika Różniecka (wydział pedagogiki), Alicja Grzybowska i Agnieszka Andrzejuk (wydział administracji), Lucyna Sadowska i Robert Witkowski (pielęgniarstwo pomostowe - wydział nauk o zdrowiu), Krystyna Tomaszewska - politologia i Daniel Wełpa - zarządzanie i marketing (wydział nauk ekonomicznych).
     Natomiast nagrodę rektora EUH-E otrzyma Iwona Zdrojewska, studentka administracji.
     Wyróżnieni zostaną także studenci, którzy angażowali się w prace społeczne i działalność w Parlamencie Studentów EUH-E.
     Wykład inauguracyjny pt. „Co dziś stanowi o wielkości i godności człowieka” wygłosi prof. dr hab. Krzysztof Kalka.
     
     ***
     Ocenie Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna kształci na 6 kierunkach: pedagogika, administracja, zarządzanie, pielęgniarstwo oraz dwa nowe kierunki: fizjoterapia i ratownictwo medyczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczelnia proponuje 18 specjalności: resocjalizacja; pedagogika opiekuńcza; edukacja komunikacji drogowej; administracja publiczna; administracja europejska; administracja samorządowa; gospodarka przestrzenna; informatyka w administracji; logistyka, spedycja i transport; marketing i turystyka; obrót gospodarczy; zarządzanie marketingowe przedsiębiorstwem; informatyka w biznesie; edukacja społeczno-obywatelska; integracja europejska i polityka globalna, polityka regionalna.
     EUH-E zabiega o to, zgodnie zresztą z oczekiwaniami swoich studentów, by dwustopniowe kształcenie, a więc obejmujące studia I stopnia (licencjackie) i II stopnia (magisterskie), było możliwe na każdym oferowanym przez uczelnię kierunku. Uczelnia posiada uprawnienia magisterskie na kierunku pedagogika i pielęgniarstwo - nowość. W ramach tego kierunku oferowane są także studia pomostowe dla osób już pracujących w zawodzie.
     Od roku akademickiego 2007/2008 EUH-E oferuje nowe specjalność na wydziale nauk ekonomicznych: biznes europejski z elementami finansów i bankowości.
     Elbląska Uczelnia Humanistryczno-Ekonomiczna jest również pracodawcą dla swoich absolwentów. Stara się w pierwszej kolejności zatrudniać osoby, które wykształciła. W porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Elblągu oferuje również staże. Z najlepszymi stażystami podpisywane są umowy o pracę.
     Studenci mają możliwość realizacji swoich zainteresowań w kołach naukowych, które działają na każdym wydziale ale także w sekcjach sportowych, Parlamencie Studentów czy w chórze akademickim. Dodatkowo każdy student może ubiegać się w uczelni o: stypendium socjalne, stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych, stypendium na wyżywienie, stypendium mieszkaniowe, stypendium naukowe MNiSW, stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce, stypendium MNiSW za wybitne osiągnięcia sportowe, Nagrodę Rektora EUH-E (nagroda przyznawana jest raz w roku najlepszym studentom), nagrodę pieniężną lub rzeczową za pracę w kole naukowym lub w Parlamencie Studentów, nagrodę ufundowaną przez sponsorów.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ale się rozpisali o tej kiczowatej niby to "uczelni".Tam się robi przecież dyplomy za "margarynę" a ci niby to absolwenci to i tak dalej nie będą nic umieli i nic nie wniosą do życia Elbląga. Ale...od każdej reguły są odstępstwa więc gratuluję tym ,którzy nie poprzestali na teorii ,którą wykładali lub też udawali ,że wykładają wykładowcy (którzy nie zawsze są dr.) i przyswoili więcej prawdziwej wiedzy ,korzystając z wielu źródeł niż dała im ta niby uczelnia,która z resztą jest gdzieś na końcu rankingu uczelni w Polsce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ojciec rodziny(2007-10-01)
 • Taaa.. Zapewne odezwala sie intelektualna elita tego miasta rodem z zenujacego PWSZ...
 • Niektórzy studenci i absolwenci już są pracownikami i podwyższają swoje kwalifikacje. A czy dyplom otrzymuje się za "margarynę" to pewnie musiałbyś sprawdzić, bo po Twojej wypowiedzi to raczej nic sobą nie prezentujesz. A może masz dyplom za Margarynę
 • Ja za to widzę Was towarzyszu WDR w czołówce elbląskiej elity ęteligentnych inaczej...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  precz z preczem(2007-10-02)
 • Do "ojca rodziny" : studiowałeś tam? Jestem pewna, że nie, bo nie pisałbyś takich bzdur. A może spróbujesz? Ręczę, że z takim przeświadczeniem nie zaliczyłbyś nawet pierwszego semestru ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  studenka(2007-10-02)
 • ojciec rodziny ma racje , moj brat skonczyl ta szkole i mowil ze takiej parodii szkoly dawno niewidzial wiec, ani to sie uczyc nei trzeba a egzaminy na sciagach przeleci sie ... wiec to samo za siebie mowi ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  UG rzadzi :)(2007-10-02)
 • Ja w czerwcu tego roku ukończyłem tą uczelnie, teraz jestem na studiach na UWM na wydziale ekonomicznym i z tego co do tej pory zaobserwowałem jest to, że większość przedmiotów powtarza się. A róznica poziomu nauczania, nie jest duża. Jeden egzamin już miałem zaliczony po 45 min wykładu, bo miałem z tego przedmiotu więcej godzin na EUH-E niż na UWM. Nie wiem jak jest na innych wydziałach, ale ekonomia na EUH-E jest na takim samym poziomie jak na UWM czy UG.
 • Poprzedniku: nie porównuj ekonomii na UWM z ekonomią na UG. To jak w piłce IV z I ligą...
 • Porównałem ekonomie na UG z UWM i EUH-E czemu?? Z kilku prostych powodów - po pierwsze wykładowcy z UG wykładają tez na EUH-E i to jest ok 90% kadry to raz, a po drugie widze co umieją ludzie z którymi jestem teraz na roku na UWM i zauważyłem, że od wielu z nich wiem po prostu więcej, np. większośc osób w mojej grupie nie umie nawet rozwiązać najprostszych całek i macierzy a uczyli sie przez 3 lata na UWM, a to już chyba o czymś świadczy :)
 • bo to uwm jest uczelnia prezentujaca jescze marniejszy poziom niz euh...stad te niedouczenie tamtejszych studentow...
 • Obserwując wypowiedzi poprzedników przychodzi mi na myśl jedno - nawet gdyby absolwent EUH-E zaczął studia na Oxfordzie to i tak żenująca "inteligencja z Elbląga" - niezależnie od czelni porównałaby Oxford z EUH-E albo postawiłaby go jeszcze dalej w kolejce. .. prosty wniosek - jeżeli nie mamy pojęcia o czym piszemy, powstrzymajmy się od wypowiedzi - naraża nas to co najmniej na to, że się ośmieszymy. .. A co do rankingów (ktoś wcześniej wspomniał) - to zanim zabierzemy się do ich przedstawiania to wypadałoby się najpierw z nimi zaznajomić; ) Oto kolejny dowód na to, że anonimowość w internecie daje nam realne podstawy do robienia z siebie pośmiewiska. .. cóż, ale przecież ludzie pragną takiej błazenady. .. ehh, bez komentarza. .
 • Studiuje ne EUh-E 3 rok i nie uwazm zeby ona była gorsza od innych uczelni. W ludziach jest coś takiego że uwazaja jeżeli uczelnia jest prywatna to pewnie nie trzeba sie uczyc bo wystarczy zapłacic!!! otóz nie moi drodzy. Musze powiedziec ze mamy wykwalifikowana kadre z rożnych uczelni z Uniwersytetu Gdańskiego Warszawskiego Bydgoskiego i wielu innych i wymagania od studentów sa takie same. trzeba sie uczyc i koniec!!! I mowienie ze nasza uczelnia jest do bani jest bez sensu bo to samo mozna powiedziec o kazdej innej prywatnej lub pubicznej uczelni. no ale to juz kazdeko indywidualan sprawa tylko po co pisac bzdury oczerniac uczelnie jak sie ma wiadomosci z 3 zrodla??jezeli sie czegos nie doswiadczylo na wlasnej skorze to nie powinno sie takich pierdól pisac. !!! a sciagac na egzaminach mozna na kazdej uczelni!!! nie tylko prywatnej:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  studentka 3roku EUHE(2007-10-16)
Reklama