UWAGA!

Ponad 15 litrów studenckiej krwi

 Elbląg, Ponad 15 litrów studenckiej krwi

Dzisiaj (5 grudnia) w godzinach 9-14 w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi „Wampiriada”, zorganizowana jest przez Radę Studentów PWSZ oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów UMK w Toruniu.

Chętnych było aż 50 osób, krew oddało 35. W rezultacie banki zyskały 15,75 litrów studenckiej krwi. Każdy honorowy dawca na zregenerowanie sił otrzymał czekoladę, wafelka i kubek czarnej mocnej kawy, a także czerwono-krwistą smycz na pamiątkę.
     Elbląska PWSZ rok rocznie angażuje się w projekt „Wampiriada”, dołączając tym samym do grona akademickiej społeczności wspierającej honorowe krwiodawstwo. Dzięki dobrej współpracy władz oraz samorządu PWSZ akcje ta przebiegają sprawnie i przynoszą zamierzone efekty.
     Celem „Wampiriady” jest promowanie honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród młodzieży akademickiej. Akcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem w całym kraju, mobilizując młodzież akademicką do wspierania nie tylko tej idei, ale także do aktywnego udziału w akcjach tego typu.
MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama