UWAGA!

Warto zostać inżynierem

Inżynieromania ma pokazać młodym ludziom pasjonującą stronę zawodu inżyniera. Laboratoria, ćwiczenia i wykłady skierowane są do tych uczniów, którzy myślą o studiach inżynierskich.

Najbliższe dziesięciolecia należą do inżynierów. Perspektywy rozwoju tej branży są bardzo dobre, dlatego warto planować swoją przyszłość z zawodem inżyniera. Bez wsparcia myślą techniczną nie byłoby rozwoju gospodarki, a obecnie przedsiębiorstwa mają coraz większe problemy z pozyskaniem fachowców, którzy ukończyli studia techniczne.
       Inżynierowie mogą z powodzeniem planować swoją przyszłość w branżach: budowlanej (architekci, inżynierowie budownictwa, elektrycy, geodeci, kartografowie), motoryzacyjnej, (inżynier elektronik, elektryk, mechanik, chemik), elektronicznej (inżynierowie elektronicy), ochrona środowiska oraz informatycznej. Trzeba jednak pamiętać, że ten zawód nie jest dla każdego, ale też wielu niepotrzebnie przed nim ucieka.
       Inżynieromania ma pokazać młodym ludziom pasjonującą stronę tego zawodu. Laboratoria, ćwiczenia i wykłady skierowane są do tych uczniów, którzy myślą o studiach inżynierskich. Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli akademickich Instytutu Politechnicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej , w wielu przypadkach doświadczonych inżynierów związanych z przemysłem.
       Do tej pory w Instytucie odbyły się zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu: laboratorium z zastosowaniem programu CATIA v5 (spotkanie poprowadził mgr inż. Bogdan Brzozowski, wykładowca PWSZ, specjalista z zakresu zaawansowanych systemów wspomagania prac inżynierskich w Alstom) oraz laboratorium i ćwiczenia „Napędy Elektryczne” (poprowadził je Dariusz Słomiński, asystent PWSZ).
       W Instytucie Politechnicznym PWSZ w Elblągu opracowaliśmy wysoko oceniony przez Państwową Komisję Akredytacyjną system kształcenia. Unikalnym rozwiązaniem jest wzbogacenie procesu dydaktycznego o prowadzenie wybranych zajęć w pracowniach i laboratoriach przemysłowych lub bezpośrednio na wydziałach produkcyjnych, dysponujących nowoczesną aparaturą. Dzięki otwartości takich firm jak Zakład Turbin i Zakład Metalurgiczny Alstom Power, Maag Gear Zamech, Metrotest, Energa Kogeneracja, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, budujemy elbląskie kadry inżynierów.
       W Elblągu można podjąć studia na kierunkach inżynierskich: budownictwo, elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn, ochrona środowiska, informatyka.
       Sprawdź się, uczestnicząc w zajęciach na PWSZ w Elblągu. Sprawdź, czy Twoja szkoła współpracuje z Instytutem Politechnicznym PWSZ w Elblągu.
      
      
      
Agata Rychter, PWSZ

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Szkoły w ten sposób nabijają sobie kase, a niestety po szkole co bedzie to juz ich nie interesuje, przewaznie jest to posredniak z tytułem inz
  • HAha co za banialuki Ludzie sprawdzcie np w dziale praca jakie jest zapotrzebowanie na inż. w Elblagu-zadne ja sam bedac po budownictwie i to Politechniki Gdanskiej pracuje za grosze w biurze proj. NA PRAWDE zaluje straconych 5 lat, moglem byc murarzem lub hydraulikiem ale wszystko zaprzepascilem teraz sie liczy praca fizyczna a nie jakies inzynierskie obliczenia Mam kolegow po pwsz - w elblagu roboty nie ma a w gdansku nie chca z nimi nawet rozmawiac Pozrawiam wszystkich studentow- potencjalnych bezrobotnych
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kristobal(2010-02-20)
  • Tak się dzieje jak się chce zostać inżynierem po studiach na uczelni bez renomy (zwykle prywatnej). Takim papierkiem można sobie. .. Nawet pisma technicznego nie umieją, już nie mówię o typowym inżynierskim podejściu do różnych zawodowych zagadnień. Podziękowania należą się MEN za ich rozdmuchane licea ogólnokształcące kształcące kaleki myślowe i przyszłych pracowników budek z fast foodem.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    inżynier(2010-02-20)
  • W kraju pozbawionym własnej gospodarki przyszłość ma tylko zawód robola i to też tylko do czasu. Wszystko co nowoczesne innowwacyjne wymagające opracowania i myślania jest ściągane z zachodu po prostu nasz kraj nie ma i nie prowadzi żadnej polityki w tym zakresie. Tutaj inżynier może prowadzić co najwyżej działalność odtwórczą jeżeli ma szczęście załapać się w jakiejś zachodniej firmie. Zachód przy wydatnej pomocy polskich polityków zniszczył lub przejął polską gospodarkę i nie jest zaiteresowany rozwojem polskiej myśli technicznej, co jest tendencją w zasadzie naturalną. To co będzie miało u nas przyszłość, to jedynie drenaż mózgów, a na to załapią się wyłącznie rodzynki. Idioci którzy mają wpływ na bieg spraw w Polsce uznali że tak będzie dla nich szybciej, wygodniej i będą mogli zająć się spokojnie konsumpcją "zapłaty" w strukturach instytucji UE. Tradycyjnie już szansa Polski została prze. .. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    miejmy nadzieję że się mylę(2010-02-20)
  • Powiem że w tych czasach najlepiej się uczyć prawa, medycyny, wszystkich budowlanych. Reszte lepiej sobie odpuścić bo tylko wspomaga się PUP, albo pracuje sie jako sprzedawca lub podobnych. Szkoda kasy i czasu na szkołę.
  • w nawiazaniu do mojej poprzedniej wypowiedzi - szkoda tych 5 lat na PG bo mialem bardzo dobre wyniki z mojego punktu widzenia powinienem isc na medycyne - tylko po tym jest praca za dobre pieniadze - reszta doesn; t matter Pozdrowienia dla maturzystow - dobrze sie zastanowcie nad swoja przyszloscia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kristobal(2010-02-21)
  • Cóż, każdy jest kowalem swego losu - im szybciej poznamy samych siebie tym mniej frustracji z dokonywanych wyborów. Poza tym, jak mawiała ś. p. najlepsza matematyczka w naszym mieście - "Jak nie wiemy co robimy to robimy co możemy" :) Sorry ludzie, ale w większości krajów czarnej Afryki, przy których nasza wieś to dosłownie raj na ziemi nie narzekają tyle, a uśmiech na twarzy można zobaczyć o wiele częściej. O co w tym chodzi?? Jesteśmy za bardzo rozpieszczeni czy jak? Co do "zgniłego zachodu" - oczywiście nie ma co liczyć na ich łaskę. Lepiej wziąć się do roboty i zbudować tu coś samemu, prędzej czy później COŚ z tego będzie. Znam kilka przykładów, a co do pracy jako inżynier - popatrzcie choćby dookoła ile się wszystkiego buduje - dzięki tej ochydnej zepsutej UE. Jeszcze śmią dofinansowywać nasze szkoły -chamstwo po prostu; ) - a że polityków mamy głupich ??? To pogadajcie sobie z jakimś Niemcem, Włochem, Czechem. .. grunt żeby nie byli głupsi od tych najgłupszych (co się niestety czasem zdaża) - dlatego: umiesz liczyć licz na siebie.
  • PS. a miało byćtak pięknie - studia za darmochę, na których zaliczenia wpadają same i nie trzeba się przemęczać, później super robota za 5 kawałków na początek i ze 3 miesiące urlopu rocznie, a najlepiej jakby też nie trzeba było się tam wysilać. .. za dużo reklam proszku do prania się naoglądaliście, czy jak? Bądźcie krytyczni - wobec otoczenia, nauki, systemu, wiary a także wobec siebie, i zmieniajce to, co można zmienić na lepsze -tylko tak ten pierniczony świat może pójść do przodu. Lepiej zacząć coś tworzyć samemu, niż oczekiwać od bezdusznego systemu, że da wam wszystko na tacy i jeszcze będzie za was właściwie wybierać. Mamy jedno (przynajmniej świadome) życie. Przez przypadek (?) na naszej planecie powstało życie, a nam przyszło żyć jako Polacy, w tej wiosce i tym czasie - więc zróbmy coś, zamiast wiecznie narzekać - i tak nikt za berzo nie będzie tego słuchał - chyba że wszyscy zapiszemy się do klubu anonimowego narzekacza i będziemy siebie wspierać; )
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    wiewiór refleksyjny(2010-02-21)
  • Pomimo starań nadal fizyka, matematyka nie stoją na należytym poziomie. .. .godzina fizyki, dwie godziny religii i dwie godziny w-f nie gwarantuja jakiegokolwiek sukcesu w szkole technicznej. .. .
Reklama