Porażka na zakończenie roku

Elbląg, Porażka na zakończenie roku

Nie udało się rezerwom Olimpii Elbląg zakończyć 2021 roku zwycięstwem. Żółto-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy, ale nie zdołali utrzymać korzystnego rezultatu do końca spotkania.

To była ostatnia kolejka IV ligi rozgrywana w tym roku. Jednocześnie kolejka rozpoczynająca rundę rewanżową. Rezerwy Olimpii czekał ciężki mecz z Mrągowią Mrągowo. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu podopieczni Karola Przybyły wygrali 3:0. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w sierpniu rezerwy grały w składzie dość poważnie wzmocnionym zawodnikami pierwszej drużyny.

Pierwsze minuty spotkania wskazywały na przewagę gospodarzy. Ładne interwencje Pawła Rutkowskiego uratowały Olimpijczyków od utraty bramki. Goście skupili się na kontrach, z upływem czasu jednak opanowali sytuację i gra się wyrównała. Najciekawsze sytuacje do strzelenia bramki dla Olimpii w pierwszej części spotkania mieli: Łukasz Pokrywka, Oskar Kottlenga i Jakub Branecki. Na posterunku stał jednak bramkarz gospodarzy Adrian Orzeł.

Druga część spotkania nie mogła się lepiej rozpocząć dla podopiecznych Karola Przybyły. Już w 47. minucie Jakub Branecki wykorzystał błąd mrągowskiej obrony i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jeden z ładniejszych goli. Długie podanie spod bramki Olimpii, Jakub Branecki wyprzedził Adama Bognackiego, wywalczył piłkę i nie dał szans Adrianowi Orłowi.

Gospodarze wyrównali w 65. minucie. W zamieszaniu po rzucie rożnym Pawła Rutkowskiego pokonał Rafał Kudłek. Mrągowia poszła za ciosem i w 74. minucie zdobyła gola, jak się później okazało na wagę trzech punktów dla gospodarzy. Błąd obrony, podanie do niekrytego Krzysztofa Jaskólskiego i chwilę potem piłka znalazła się w bramce Olimpii.

Zarówno jedna, jak i druga drużyna miała jeszcze okazję, żeby zmienić wynik spotkania. Kolejne bramki jednak nie padły i trzy punkty zostały w Mrągowie. Rezerwy Olimpii kończą 2021 rok na ósmym miejscu w IV lidze.

Mrągowia Mrągowo – Olimpia II Elbląg 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 – Branecki (47. min.), 1:1 – Kudłak (65. min.), 2:1 – Jaskólski (74. min.)

Olimpia II: Rutkowski – Zając, Winiarski, Branecki (77' Gorzycki), Kazimierowski (68' Szantyr), Wierzba, Filipczyk, Baranowski, Łabecki (59' Płaza), Kottlenga (85' Kucharzewski), Pokrywka )85' Kowalczyk)