UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czego możesz się nauczyć z rysunku i malarstwa w Krakowskiej Artakademii

2020-02-25
14:24
 

Każdy artysta, który chce podnieść profesjonalny poziom rysowania i tworzyć naprawdę wysokiej jakości prace, musi nauczyć się podstaw rysunku architektury. Tylko rysunek ołówkiem pozwoli ci kompetentnie podejść do pracy nad dziełem sztuki, nauczyć się rysować profesjonalnie.

Kurs rysunku architektonicznego w pracownię „Artakademia” pozwoli ci szybko opanować klasyczne techniki rysowania dzięki technikom wypracowanym przez lata. Nauka klasycznego rysunku pozwoli ci rozwijać się kreatywnie we wszystkich kierunkach sztuki. Ten kurs jest odpowiedni dla dorosłych i dzieci od 10 lat. Nauka rysunku wnętrza, rysunku krajobrazu odbywa się w przyjemnej, przyjaznej atmosferze naszej pracowni.

Dla kogo przeznaczony jest kurs rysunku architektury w Artakademii?

- absolutnie początkujących w rysowaniu, którzy chcą opanować rysunek od podstaw;

- początkujących i zaawansowanych artystów rozwijających swoje umiejętności;

- uczniów i studentów marzących o przyjęciu na kierunki „Architektura”, „Wzornictwo”, „Architektura krajobrazu”, „Architektura wnętrz”;

- kandydatów na uczelnię artystyczną lub architektoniczną, aby skutecznie przygotować się do egzaminów.

 

Program Kursu Rysunku

Lekcje rysunku dla dorosłych są podzielone na bloki tematyczne. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że każdy blok jest niezależny, co daje możliwość dołączenia do grupy w dowolnym momencie. Nauczyciel bierze pod uwagę życzenia słuchaczy kursu i buduje zajęcia w taki sposób, aby wszyscy uczestnicy nauczyli się pełnego programu nauczania, maksymalnie przyswajają materiał.

 

Zajęcie 1. Budowanie sześcianu. Podstawy perspektywy. Liniowa, kątowa, odwrócona perspektywa

Cel zajęcia: uczenie się zasad budowania perspektywy na przykładzie sześcianu gipsowego. Opanowanie podstawowych umiejętności prawidłowego kreskowania. Podstawy tworzenia obiektu objętościowego: światło, cień, półcień, refleks, odblaski. Praca z tonem.

 

Zajęcia Nr 2, 3. Martwa natura z figur geometrycznych – kula, sześcian, stożek. Podstawy kompozycji

Cel zajęcia: zrozumieć podstawy konstrukcji kompozytowej kilku obiektów na płaszczyźnie, nauczyć się przekazywać przestrzeń za pomocą tonu i rozmieszczenia kreskowania według kształtu.

 

Zajęcia Nr 4, 5. Rysunek draperii z natury: podstawy tworzenia objętości złożonych kształtów

Cel zajęcia: nauczyć się rysować obiekty o złożonej strukturze, prawidłowo rysować światłocieniowy rysunek fałd tkaniny.

 

Zajęcie Nr 6. Rysunek wazonu o złożonym kształcie

Cel zajęcia: przekazać objętość gipsowego wazonu o złożonym kształcie, zrozumieć położenie odcięcia światła rysunku.

 

Zajęcie Nr 7. Rysunek oka

Cel zajęcia: zrozumieć strukturę ludzkiego oka. Uczenie się anatomii i struktury ludzkiego oka. Budowanie, praca z objętością.

 

Zajęcie Nr 8. Rysunek nosa

Cel zajęcia: uczenie się struktury ludzkiego nosa. Uczenie się anatomii i budowy ludzkiego nosa. Budowanie, praca z objętością.

 

Zajęcie Nr 9. Rysunek ust

Cel zajęcia: badanie anatomii i struktury ludzkich warg. Budowanie, praca z objętością.

 

Zajęcia Nr 10, 11, 12. Rysunek głowy gipsowej

Cel zajęcia: Budowa głowy gipsowej poprzez zastosowanie umiejętności i wiedzy zdobytej z poprzednich lekcji. Podstawy rysowania portretu: budowanie twarzy, kształtowanie objętości fryzury.

 

---- materiał płatny -----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej